zamknij
AKTUALNOŚCI

Setki wystawców, tysiące części i PGE Narodowy, czyli targi Inter Cars

REKLAMA
Fot. Kuba Brzeziński - autofakty.pl

Targi części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatów stanowią unikalną okazję do spotkania specjalistów ze specjalistami. W roli wystawców pojawiają się największe firmy produkujące podzespoły dla sektora motoryzacyjnego, a w charakterze uczestników przedstawiciele warsztatów mechanicznych z całej Polski i Europy. Oczywiście poza częścią profesjonalną nie zabrakło i miejsca na motorozrywkę. W ramach imprezy zorganizowane zostało Motor Show.

Statystyki 16. Targów części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatów są imponujące. W sumie na 30 tysiącach metrów kwadratowych pojawiło się aż 200 firm sprzedających produkty motoryzacyjne z 18 segmentów rynku. Dodatkowo uczestnicy mogli zdobyć wiedzę i wziąć udział w ponad 50 godzinach warsztatów, mieli okazję obserwować premierę nowego Isuzu i wziąć udział w Motor Show z zawodami Gymkhana, a wszystko to odbywało się w urokliwym otoczeniu PGE Narodowego. Ilu było zwiedzających? Na razie organizatorzy nie chcą mówić o konkretnych liczbach. Prawdopodobnie jednak przebity został rekord sprzed dwóch lat, a to oznacza widownię większą niż 40 tysięcy osób.

 

Jednym z punktów programu 16. Targów części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatów było przedstawienie oferty serwisu Motointegrator. To unikalna platforma, która nie tylko stanowi katalog oferty usługowej warsztatów z całej Polski oraz Bułgarii i Litwy, ale przede wszystkim daje możliwość zabukowania wizyty online, wyboru warsztatu na podstawie opinii zamieszczonych na jego profilu oraz przeczytania poradników dotyczących podstawowych procedur serwisowych.

Wielkie targi Inter Cars – Motointegrator trafił na tapetę!

Dla kierowcy jest to zdecydowanie ułatwienie – bez wychodzenia z domu może umówić samochód do najlepszego mechanika w okolicy. Dla warsztatu z kolei stanowi okazję do zareklamowania usług, ułatwienia kontaktu z klientem oraz zbudowania reputacji na podstawie recenzji napisanych przez zadowolonych klientów. Motoingerator przez ostatnie kilka lat wgryzał się w świadomość kierowców i gruntował swoją pozycję. Dziś, gdy cel ten udało się osiągnąć, a serwis dorobił się wiernych fanów, Inter Cars postanowiło zainwestować w dalszy rozwój.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ  Wyjątkowe Motor Show - atrakcja dla uczestników targów Inter Cars

Przed platformą management postawił kilka celów. Wdrożone zostanie chociażby konto kierowcy. Bezpłatny profil będzie pokazywał historię wykonanych napraw i procedur serwisowych wraz z kosztami oraz przypomni o zbliżającej się wymianie oleju. Ma być także z czasem uzupełniony planami serwisowymi poszczególnych pojazdów. Motointegrator będzie rozwijać także swoją funkcjonalność skierowaną do warsztatów. Mechanik otrzyma dwie możliwości – wsparcia ze strony call center lub samodzielnej obsługi zleceń. Poza tym trwają prace nad e-kalendarze umawiania wizyt serwisowych, który mocno usprawni proces rejestracji wizyty.

Motointegrator na razie cieszy się szczególną popularnością w Polsce. Aż 95 proc. użytkowników deklaruje w badaniu sondażowym, że jest zadowolonych z korzystania z witryny. Niedawno platforma weszła również do Bułgarii i na Litwę, a na tym ekspansja się nie zakończy. Inter Cars zapowiada, że w najbliższych latach serwis trafi na część rynków europejskich. A rozszerzenie zasięgu ułatwi usuwanie ewentualnych usterek w samochodach osobom, które dużo podróżują po całej Europie, a przez to potrzebują rozwiązania bardziej globalnego.

Ambasadorowie Q-Service Truck – nagrody rozdane

16. Targi części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatów stały się również okazją do rozdania tytułów Ambasadorów Sieci Warsztatowej Q-Service Truck 2017. Nagrody zostały wręczone po raz pierwszy w historii sieci zakładów mechanicznych skierowanych do samochodów ciężarowych – a ta została założona przez Inter Cars w roku 1999. Kryteriów przyznania wyróżnienia było kilka. Na pozytywną ocenę jury składała się m.in. wartość rocznych zakupów, wysokość inwestycji wniesionych przez partnera, długość współpracy, zaangażowanie w życie sieci oraz wysokość standardu obsługi klientów.

W tym roku statuetki otrzymały warsztaty „AR-TIR” Jolanta Kęćko, PW „ADAMS” Ewa Lachera, N.S.C. Truck Andrzej Ciok, Top Service Grzegorz Kądziela i Intertransport Sp. z o.o. Robert i Michał Jastrzębscy. Przyznawanie nagrody ma być kontynuowane w kolejnych latach.

Tagi: inter carsTargi części zamiennychtargi Inter Cars
Kuba Brzeziński

Autor Kuba Brzeziński

Czasami racjonalista, czasami pedantyczny wielbiciel abstrakcji. Ceni wolność i niezależność. Niepoprawny miłośnik samochodów, który wierzy, że pod masą śrubek i mechanizmów kryje się dusza. Poza tym dziennikarz - motoryzacyjny oczywiście.

DODAJ KOMENTARZ