zamknij
REKLAMA
Fot. Materiały prasowe Opel

Niemcy oficjalnie zaprezentowali Opla Corsę F. Hatchback przeszedł wyraźną przemianę stylistyczną, otrzymał nową bazę technologiczną, a do tego debiutuje z zeroemisyjną jednostką napędową. Elektryk oferuje 136 koni mechanicznych – to dużo w segmencie B. Nieco mniejszym optymizmem napawa jednak cena auta. Ta startuje od 124 490 złotych.

Design Opla Corsy F jest stonowany, ale mimo wszystko bardzo nowoczesny. Oczywiście model korzysta z akcentów stylistycznych znanych z większej Astry czy Insignii, całość wygląda jednak dość dobrze i powinna sprawdzić się w ruchu miejskim. Nowa „twarz” jest jednak dopiero pierwszym z wyznaczników nowej Corsy. Drugim jest wyraźnie zaznaczony kierunek rozwojowy. Auto debiutuje na rynku w wersji elektrycznej. To elektryfikacja będzie zatem wyznaczać rytm niemieckiej marce w najbliższych latach.

Opel Corsa-e: silnik mocny, ale czy oszczędny?

Opel Corsa-e jest napędzany 136-konnym silnikiem elektrycznym z automatycznym reduktorem. Moment obrotowy jednostki sięga 260 Nm. Tak skonfigurowany hatchback przyspiesza do 100 km/h w 8,1 sekundy. I choć wynik wygląda mocno optymistycznie, zapędy kierowców wystudzi inny wskaźnik – dotyczący prędkości maksymalnej. Ta wynosi 150 km/h. Elementem układu napędowego Corsy-e stanie się bateria o pojemności 50 kWh. Ta składa się z 216 ogniw, przy czym są one podzielone na 12 modułów po 12 ogniw.

Zasięg? Opel Corsa-e jest w stanie pokonać na jednym ładowaniu 330 kilometrów – to dane obliczone w oparciu o normę WLTP. W sytuacji, w której za wyznacznik przyjmie się standard NEDC, ilość możliwych do pokonania kilometrów wzrośnie do 450. Pełne ładowanie baterii w Corsie-e przy użyciu domowego gniazdka trwa aż… 28 godzin. Czas ten można jednak zdecydowanie skrócić. A wystarczy że kierowca skorzysta z szybkiej ładowarki zlokalizowanej na mieście. Stacja działająca z siłą 100 kW uzupełnia prąd w akumulatorze w 80 proc. już w 30 minut.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ  Nowy Lexus CT - szykuje się drastyczna przemiana!

Opel Corsa-e cennik – start od 124 tysięcy złotych!

Cennik Opla Corsy-e startuje od 124 490 złotych. Za tą sumę kupujący otrzyma m.in. elektrycznie sterowaną klimatyzację, system multimedialny z ekranem dotykowym o wielkości 7 cali, tempomat, czujnik deszczu, czujnik światła, układ rozpoznawania znaków drogowych i utrzymywania pojazdu na pasie ruchu oraz system ostrzegania przed kolizją i wykrywania zmęczenia u kierowcy.

Tagi: napęd elektrycznyOpelOpel Corsa
Kuba Brzeziński

Autor Kuba Brzeziński

Czasami racjonalista, czasami pedantyczny wielbiciel abstrakcji. Ceni wolność i niezależność. Niepoprawny miłośnik samochodów, który wierzy, że pod masą śrubek i mechanizmów kryje się dusza. Poza tym dziennikarz - motoryzacyjny oczywiście.

DODAJ KOMENTARZ