zamknij

Historia marki

W 1899 roku August Horch i Karl Benz założyli w Kolonii firmę pod nazwą Horch & Cie. Motorwagen Werke. Po kilku latach firma popadła w kłopoty finansowe, a do struktur dołączyli wspólnicy, którzy z czasem doprowadzili do odejścia Horcha. Jednak to go nie zraziło do kontynuowania swojej wizji, dlatego w 1909 roku założył markę Audi.

Czytaj więcej

Popularne modele

Audi A3 (1996 - teraz)

Audi z serii A3 to samochody kompaktowe należące do klasy średniej – wyższej. Marka zapoczątkowała nimi segment hatchbacków klasy premium. Połączenie wysokiej jakości wykonania, mocnych silników, a także wyraźny podział na wersje 3 i 5-drzwiowe sprawił, że zaprezentowany w 1996 roku model doczekał się wielu generacji. Audi na przestrzeni lat wprowadziło do oferty również sportowe wersje o oznaczeniu S3 i RS3, które są jednymi z najmocniejszych aut w klasie kompaktowej.

Audi A4 (1996 - teraz)

Audi serii A4 to samochód należący do klasy wyższej, produkowany jako następca modelu 80. przez koncern Audi AG od 1994 roku. Auto sprzedawane jest w kilku wersjach nadwoziowych (jako sedan, kombi, a także cabrio). Producent z Inglostadt wprowadził do oferty również sportowe wersje o oznaczeniu S4 i RS4, które są jednymi z najmocniejszych aut tego typu w swojej klasie. Obecnie na rynku sprzedawana jest już czwarta generacja Audi A4.

Audi A6 (1994 - teraz)

Audi serii A6 to samochód osobowy klasy premium produkowany od 1994 roku. Auto od początku dostępne jest w nadwoziu sedan oraz kombi. Audi A6 od czasu debiutu na rynku należy do ścisłej czołówki w swojej klasie, a także wyznacza kierunek jej rozwoju. Obecnie sprzedawana jest już czwarta generacja samochodu.

Pozostałe modele

Audi A8 (1994 - teraz)

Model A8 to topowy model niemieckiego koncernu Audi, który debiutował w 1994 roku, zastępując swojego poprzednika – Audi V8. Audi A8 było pierwszą masowo produkowaną limuzyną, której nadwozie zostało w całości wykonane z aluminium. Dzięki temu znacznie zredukowano masę auta w porównaniu z konwencjonalnymi rozwiązaniami. W efekcie Audi A8 D2 było wyraźnie lżejsze od swoich bezpośrednich rywali – BMW serii 7 i Mercedesa Klasy S. Auto zostało bardzo dobrze przyjęte na rynku. Produkcja pierwszej generacji A8 trwała do sierpnia 2002 roku, a w lipcu tego samego na pokazie dla prasy zaprezentowano kolejną generację tego modelu – Audi A8 D3. Następca był dłuższy od poprzednika i oferował sporo nowoczesnych rozwiązań technologicznych Audi, które swoją światową premierę miały właśnie w tym modelu: interfejs użytkownika MMI (Multi Media Interface ), nawigację GPS z mapami na DVD czy też system identyfikacji kierowcy. W 2010 roku zadebiutowała trzecia generacja Audi A8 (D4), której produkcja trwa do chwili obecnej.

Audi Q7 (2005 – obecnie)

Audi Q7 to pełnowymiarowy pojazd klasy SUV, dostępny w ofercie Audi od 2005 roku. W latach 2005-2015 produkowana była pierwsza generacja modelu Q7. Od 2015 z taśm montażowych zjeżdża druga generacja tego pojazdu.

Rynkowymi konkurentami Audi Q7 są między innymi BMW X5, Jeep Grand Cherokee, Mercedes-Benz klasy GL, Lexus RX, Range Rover, Toyota Land Cruiser oraz Volvo XC90.

Audi A5 (2007-obecnie)

Debiut Audi A5 w 2007 roku oznaczał dla niemieckiego producenta powrót na rynek luksusowych modeli coupé, odkąd w 1996 roku zaprzestano produkcji modelu Audi 80 z takim typem nadwozia. Generacje B6 i B7 Audi A4 posiadały odmiany typu kabriolet, ale nie coupé. W przypadku generacji B8 Audi A4 koncern z Ingolstadt podjął decyzję o tym, że warianty nadwoziowe kabriolet, coupé i hatchback będą dostępne jako Audi A5.
Konkurenci rynkowi to między innymi BMW E90, BMW F32 oraz Mercedes-Benz klasy CLK.

Przeczytaj poradnik zakupowy „Audi A5 – czy warto kupić?”

 

Audi Q5 (2008 - obecnie)

Audi Q5 to kompaktowe auto klasy SUV produkowane przez niemiecki koncern od 2008 roku. Pojazd występuje wyłącznie z napędem quattro i współdzieli wiele elementów z generacją B8 Audi A4. W 2012 przeprowadzono facelifting modelu. W tym samym roku udostępniono również wersję z napędem hybrydowym.
Rynkowi konkurenci to między innymi BMW X3, Honda CR-V, Infiniti EX, Mercedes-Benz klasy GLK Subaru Forester, Volkswagen Tiguan oraz Volvo XC60.

Audi A7 (2010 - obecnie)

Audi A7 to luksusowy samochód sportowy z segmentu E, który zadebiutował w 2010 roku. Jego rynkowi rywale to Aston Martin Rapide, Maserati Quattroporte, Mercedes-Benz C218, Porsche Panamera oraz BMW 6 Gran Coupé.

Znajdź warsztaty obsługujące samochody marki Audi