zamknij

Historia marki

Fiat – Fabbrica Italiana Automobili Torino może pochwalić się ponadstuletnią historią marki, sięgającą aż 1899 roku. To właśnie wtedy grupa przemysłowców, którym przewodził Giovanni Agnelli, założyła manufakturę specjalizującą się od początku w produkcji samochodów. Pierwszym wytwarzanym pojazdem był Fiat 3 1/2 HP. Powstał na bazie powozu ze składaną budką, a do napędu służyła dwucylindrowa jednostka

Czytaj więcej

Popularne modele

Fiat Panda (1980 - teraz)

Fiat Panda to mały, miejski samochód należący do segmentu A. Pierwsza generacja powstała z myślą o klientach, szukających przede wszystkich budżetowego auta i była produkowana przez rekordowo długi okres czasu – 23 lata. Druga generacja Pandy pojawiła się na rynku w 2003 roku, a trzecia w 2011 roku (jest produkowana do chwili obecnej). Każda kolejna generacja Pandy spotykała z bardzo dobrym przyjęciem ze strony klientów, dobrze wywiązując się z roli auta typowo miejskiego.

Pozostałe modele

Fiat Brava (1995 - 2001)

Fiat Brava to model kompaktowy należący do klasy średniej – niższej. Debiutował w 1995 roku i był bezpośrednim następcą Fiata Tipo.

Fiat Marea (1995 - 2002)

Fiat Marea to model z klasy średniej, który konstrukcyjnie zbliżony jest do Fiata Bravo i Brava. Samochód zadebiutował w 1996 roku i był bezpośrednim następcą Fiata Tempra.

Fiat Punto (1993 - 2012)

Fiat Punto to popularny w Polsce model samochodu osobowego należący do segmentu aut miejskich (B). Punto produkowane jest nieprzerwanie od 1993 roku. Dotychczas wyprodukowano trzy generacje auta pod dwoma nazwami Fiat Punto Evo i Fiat Grande Punto. Samo słowo „punto” oznacza po włosku punkt, kropkę. Nowe generacje powstają we współpracy z firmą GM i na rynku europejskim stanowią konkurencję dla innych producentów samochodów miejskich.

Fiat Bravo (1995 - 2014)

Fiat Bravo to samochód kompaktowy należący do klasy średniej – niższej. Wraz z bliźniaczym modelem Brava zadebiutował w 1995 roku i tworzył rodzinę kompaktów Bravo/Brava, które różniły się nadwoziem 3 i 5-drzwiowym. Fiat Bravo II generacji zadebiutował na rynku w 2007 roku. Nowy model jest następcą Fiata Stilo, który wcześniej zastąpił w gamie modelowej poprzednika – Bravo, produkowanego w latach 1995-2001.