zamknij
REKLAMA
Fot. Materiały prasowe Michelin

16. Targi części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatów stały się okazją dla firmy Michelin do dwóch prezentacji. Pierwsza była typowo branżowa – francuski producent ogumienia pokazał najnowszą letnią oponę sportową skierowaną do pojazdów o dużej mocy. Druga mocno grała uczestnikom wydarzenia na emocjach – na stoisku marki pojawił się bowiem Maciej Dreszer, a wraz z nich dwa jego auta wyścigowe.

Nowością w ofercie Michelin jest opona letnia Pilot Sport 4 S. To ogumienie typu ultra high performance, które jest skierowane przede wszystkim do samochodów o wyjątkowo dobrych osiągach. Wśród grupy docelowej nakreślonej przez francuską firmę znajdują się chociażby pojazdy marek takich jak Aston Martin, Ferrari, Lamborghini, McLaren czy Porsche. Oczywiście lista producentów supersamochodów nie oznacza, że tylko do niej ogranicza się spis potencjalnych klientów.

Opona Michelin została dopracowana w taki sposób, aby mogła zostać zamontowana także w każdym innych aucie o naprawdę wysokich osiągach. Przykłady? Spokojnie można ją zamontować również m.in. w Hondzie Civic Type R, Renault Megane RS czy Nissanie GTR. Opona Michelin Pilot Sport 4 S choć jest nowością w ofercie, zdaniem przedstawicieli francuskiej marki już zdążyła potwierdzić swoją jakość w testach TUV SUD i DEKRY. Pobiła rywali w takich kategoriach jak hamowanie na suchej nawierzchni, hamowanie na mokrej nawierzchni, czas okrążenia na suchej nawierzchni i trwałość.

BMW M235i Cup
Fot. Materiały prasowe Michelin

Opony Michelin to nie tylko auta sportowe!

Stoisko firmy Michelin podczas 16. Targów części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatów nie ogranicza się jednak do modelu Pilot Sport 4 S. Odwiedzający mogli zobaczyć również pełną gamę opon letnich z homologacją zimową – Michelin CrossClimate+ oraz niemalże całą ofertę ogumienia letniego sportowego i zimowego.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ  Unikalne wydarzenie w branży - coroczne targi Inter Cars

Michelin zadbał oczywiście również o atrakcje dodatkowe. Dlatego zwiedzający mieli okazję zobaczyć dwa samochody Macieja Dreszera. Pierwszym z nich był Ford Mustang przygotowany do zawodów NASCAR. Auto posiada karoserię wykonaną z włókna szklanego, dzięki czemu waży zaledwie 1210 kilogramów. Tak niską masę rozpędza rasowy i typowo amerykański silnik – V-ósemka o pojemności 5,7 litra. Mustang jest w stanie osiągnąć nawet 300 km/h i stanowi śmiertelną broń Macieja w walce z konkurentami w amerykańskich zawodach.

Wyjątkowe BMW – Dreszer ma jedno z zaledwie 80 aut!

Maciej Dreszer na targach inter cars
Fot. Materiały prasowe Michelin

Drugim z pojazdów było BMW M235i Racing Cup. Okazja do obejrzenia bawarskiego coupe w Warszawie była naprawdę wyjątkowa. W sumie powstało zaledwie 80 takich pojazdów, z czego ten konkretny egzemplarz jest jedyną sztuką w Polsce! Oczywiście poza autami na stoisku firmy Michelin podczas 16. Targów części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatów można było spotkać także i samego kierowcę Macieja Dreszera.

Maciej Dreszer to przykład wyjątkowego talentu wyścigowego. Choć ma zaledwie 21 lat, lista jego osiągnięć w motosporcie już zaczyna imponować. Zwyciężał w klasyfikacji generalnej cyklu wyścigów BMW M235i Racing Cup, a w tym roku za sprawą Forda Mustanga pojawi się także w imprezach z serii NASCAR. Dreszer jest jednym z bardziej obiecujących kierowców wyścigowych w Polsce.

Tagi: Michelinopony Michelintargi Inter Cars
Kuba Brzeziński

Autor Kuba Brzeziński

Czasami racjonalista, czasami pedantyczny wielbiciel abstrakcji. Ceni wolność i niezależność. Niepoprawny miłośnik samochodów, który wierzy, że pod masą śrubek i mechanizmów kryje się dusza. Poza tym dziennikarz - motoryzacyjny oczywiście.

DODAJ KOMENTARZ