zamknij
REKLAMA
Targi Inter Cars 2017

16. Targi części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatów Inter Cars to znakomita okazja do zapoznania się z nowościami produktowymi w branży motoryzacyjnej. Nie tylko jednak części zamienne i wyposażenie warsztatów będzie można zobaczyć na targach. Niezwykle atrakcyjnie zapowiada się również strefa Motor Show, na której będzie można zobaczyć na żywo rywalizację w różnych rodzajach wyścigów.

Przykład idzie od góry

Motorsport i Inter Cars tylko na pozór wydają się dwoma całkowicie oddzielnymi światami. Tak naprawdę można powiedzieć, że firma IC motorsport ma w swoim DNA. Najlepszym tego przykładem jest osoba obecnego prezesa zarządu spółki – Macieja Oleksowicza, a także jego ojca, założyciela firmy – Krzysztofa Oleksowicza.

Oleksowicz-syn w latach 2010-11 startował w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Europy, zaś w 2012 także w mistrzostwach świata SWRC. I to z całkiem niezłymi wynikami. W drugim roku startów w Mistrzostwach Europy zajął 4. lokatę. Piąty był natomiast rok później w cyklu SWRC. Ponadto odnosił również liczne sukcesy na krajowym podwórko. Z kolei Oleksowicz-ojciec przygodę z rajdami zaczął dużo później, już po tym, jak przekazał stery zarządzania firmą młodszym.

Jednak dziś związki między Inter Cars a sportem motorowym są dużo większe. W różnego rodzaju zawodach sportowych uczestniczy wielu pracowników firmy. Inter Cars angażuje się w sponsoring rajdów, często jako sponsor tytularny. Wystarczy chociażby wspomnieć o tegorocznej edycji Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski oraz Inter Cars Classicauto Cup, w którym ścigają się youngtimery oraz auta zabytkowe, choć w tym roku mogą wystartować również właściciele młodszych samochodów.

Motor Show na targach Inter Cars 2017

Strefa Motor Show jest integralną częścią Targów Inter Cars. Nie jest ona przeznaczona wyłącznie dla osób z branży, ale dla wszystkich miłośników ścigania się na czterech kółkach. Również podczas tegorocznej edycji targów nie zabraknie ciekawych imprez sportowych.

Agenda Inter Cars Motor Show (23-24 września):
10:30-11:00 Otwarcie trybun i przywitanie gości
11:00-12:00 Pierwsza runda IC Gymkhana Challenge, Globe of Speed, Stunt, Rally Cross oraz FMX
12:00-13:00 Druga runda IC Gymkhana Challenge, Globe of Speed, Stunt, Rally Cross oraz FMX
13:00-14:00 Trzecia runda IC Gymkhana Challenge, Globe of Speed, Stunt, Rally Cross oraz FMX
14:00 Finał Inter Cars Gymkhana Challenge
14:30 Wręczenie nagród
15:00 Zakończenie imprezy

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ  Gymkhana Challenge - piruety autami na targach Inter Cars

Drift Show

Popularny drifting to jedna z bardziej widowiskowych konkurencji w sportach motorowych. A przy tym prężnie się rozwija na świecie i w Polsce. Korzenie tej dyscypliny sięgają lat 60/70 minionego stulecia i górskich wyścigów krętymi drogami w okolicach Nagano. Dziś zawody driftingowe to w pełni zorganizowane i legalne imprezy, które ścigają tłumy fanów, pragnących podziwiać sportowe samochody jadące w kontrolowanym poślizgu.

Drift Show (Wojtek Goździewicz)

W Warszawie na Motor Show będzie można podziwiać popisy m.in. Pawła Treli (mistrz Polski w 2011 i 2016 r.), Aleksandry Fijały, Jaśka Borowskiego (najmłodszego polskiego driftera) czy Bartka Ostałowskiego (drifter prowadzący auto stopami).

Rallycross

Ta dyscyplina łączy ściganie się po asfalcie i nawierzchni szutrowej. W wyścigu na zamkniętym torze uczestniczy jednocześnie kilku zawodników, dzięki czemu mają one niezwykle widowiskowy charakter.

Rallycross

Podczas tegorocznego Motor Show pojawi się ścisła krajowa czołówą, w tym m.in.: Mikołaj Otto, Robert Czarnecki, Piotr Kempa oraz Łukasz Osmański.

FMX

Kolejna niezwykle widowiskowa dyscyplina sportowa, która wywodzi się z motocrossu. Zawodnicy podczas przejazdu wykonują ewolucje na rampach, których wysokość wynosi od ok. 2,65 do 3 m. Im bardziej skomplikowane są wykonane tricki, tym więcej punktów można uzyskać od sędziów.

FMX

Na Motor Show pojawią się m.in.: Bartek Ogłaza, jeden z najbardziej doświadczonych polskich zawodników, Marcin Łukaszczyk, wice mistrz Polski z 2013 r., Rafał Biały oraz czeski zawodnik Matej Cesak.

Truck Drift

Kontrolowane poślizgi w wersji ciężarowej? Jak najbardziej jest to możliwe. W Warszawie będzie można zobaczyć dwie ciężarówki Volvo (FM 12 i FM 16), których łączna moc to prawie 2000 KM. Za ich sterami usiądzie dwóch doświadczonych drifterów – Adrian Zatoń i Marek Wartłowicz.

Tagi: Autosporttargi Inter Cars
Wojciech Traczyk

Autor Wojciech Traczyk

W branży motoryzacyjnej już od ponad piętnastu lat. Lubię wszystko, co ma cztery koła, ale interesują mnie również inne zagadnienia z szeroko pojętej branży - od nowinek technologicznych, poprzez kwestie dotyczące zmieniających się przepisów, aż po inwestycje w branży automotive czy też rozbudowę infrastruktury drogowej.

DODAJ KOMENTARZ