zamknij
REKLAMA
bezpieczna wymiana opon

Sezon wiosenny kojarzy się kierowcom przede wszystkim z wymianą opon zimowych na letnie. To kluczowe, aby zapewnić sobie bezpieczne przemieszczanie się przy zmieniających się warunkach pogodowych. Zwykle, taka wymiana przebiega sprawnie i odbywa się relatywnie szybko, jednak w czasie walki z pandemią, wielu kierowców ma obawy związane z wybraniem się do warsztatu. Czy słusznie? Jak w dobie koronawirusa bezpiecznie wymienić opony? Odpowiadamy!

Wymiana opon może odbyć się w pełni bezpiecznie, jeśli skorzystamy z usług odpowiednio przygotowanego warsztatu, zachowującego wszelkie środki bezpieczeństwa. Należy pamiętać, że wymiana opon to nie tylko ich zdjęcie i założenie, to również wyważanie, ustawienie geometrii czy sprawdzenie czujników ciśnienia.

Troska o własne bezpieczeństwo to teraz priorytet nas wszystkich. Pamiętajmy jednak że, aby bezpiecznie poruszać się po drogach, należy korzystać z usług profesjonalnych warsztatów, które wykonają naprawę lub inną usługę z zachowaniem wszelkich procedur i z wykorzystaniem wysokiej jakości części oraz profesjonalnego sprzętu. A zwłaszcza, jeśli mamy do czynienia z czujnikami ciśnienia w kołach, ogumieniem niskoprofilowym o wysokich indeksach prędkości czy z oponami typu Run Flat. Nie zawsze do montażu opony wystarczy najprostsza montażownica i łyżka do opon.

Wymiana opon – jak wykonać ją bezpiecznie?

Wszystko jest do zrobienia! Obecnie wielu klientów może umówić się do warsztatu telefonicznie lub poprzez formularz kontaktowy online, znajdujący się na stronie warsztatu na Motointegrator.com. Co więcej, kierowcy sami mogę zawieźć auto do serwisu i – z kluczykami w stacyjce – zostawić je w wyznaczonym miejscu, zachowując bezpieczny (min. 2-metrowy dystans) od pracownika warsztatu. Po czasie przewidzianym na wymianę opon można telefonicznie umówić się po odbiór pojazdu. To idealny sposób na to, aby zminimalizować styczność z mechanikiem.

Profesjonalne warsztaty zadbają nie tylko o zgodną z procedurami wymianę opon, ale także o bezpieczeństwo swojego klienta, które dzisiaj jest szczególnie istotne. Zastosują odpowiednie środki bezpieczeństwa takie jak maseczki ochronne czy płyny do dezynfekcji. Część serwisów wykona także dodatkowo ozonowanie i czyszczenie auta.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ  Mandat za brak pasów bezpieczeństwa - kto i ile płaci?

W warsztatach związanych z Inter Cars i Motointegrator, troska o zdrowie i zachowanie wszystkich niezbędnych procedur stawiane są na pierwszym miejscu, dlatego też:

  • warsztaty ograniczą kontakt z klientami do niezbędnego minimum poprzez umawianie wizyt telefonicznie czy z wykorzystaniem poczty mailowej bądź formularza online dostępnego na ich stronie na Motointegrator.
  • preferują płatność bezgotówkową za pomocą karty lub BLIK-a;
  • dezynfekują i dokładnie czyszczą miejsca, które mogą być dotykane przez kierowcę gołą ręką: klamki, gałkę zmiany biegów, kierownicę czy dźwignię hamulca ręcznego;
  • są wyposażone w środki dezynfekujące;
  • mechanicy pracują w rękawicach ochronnych;
  • część warsztatów ozonuje pojazdy przez ich naprawą.

Warto wiedzieć, że szczególnie potrzebna w obecnych czasach jest usługa door to door (odebranie auta spod domu klienta, naprawa w warsztacie i zwrot w umówione miejsce), którą część warsztatów już świadczy. Możecie je znaleźć TUTAJ.

Zaufaj najlepszym! Sprawdź, które serwisy w Twojej okolicy wprowadziły wymogi bezpieczeństwa.  Wymień opony w bezpiecznym warsztacie!

#pomagamypomagać  #bezpiecznywarsztat

Przeczytaj więcej na Motointegrator.com: Ile powinna kosztować wymiana opon? Odpowiadamy!

Znajdź warsztaty wykonujące usługę wymiany opon i wulkanizacji w swojej okolicy:

Tagi: koronawiruswymiana opon
Auto Fakty

Autor Auto Fakty

DODAJ KOMENTARZ