zamknij
REKLAMA
lotnisko_parking

Przy krótkiej podróży lotniczej czasem bardziej opłaca zostawić się samochód na lotnisku, niż skorzystać z taksówki. Podczas wyjazdów na wakacje to również dobra opcja (zwłaszcza gdy mieszkamy daleko od lotniska). Oferta jest naprawdę szeroka nie tylko na lotnisku Chopina (Okęcie) w Warszawie, ale też innych lotniskach w Polsce. Sprawdzamy jakie ceny oferują parkingi przy lotniskach w Polsce.

Samochód przy lotnisku – blisko i bezpiecznie

Wraz z popularnością lotów jak grzyby po deszczu zaczęły wyrastać parkingi wokół lotniska Okęcie. Były one alternatywą do horrendalnych cen na parkingu przy samym lotnisku, w dodatku oferowano transfer darmowy na parkingi. Teraz ceny oficjalnych parkingów na lotniskach w większości przypadków nie przerażają. W popularnych portach lotniczych zaparkujemy samochód nieopodal terminalu za rozsądną kwotę niezależnie od tego czy jest to wyjazd dwu dniowy, tygodniowy, czy też dwutygodniowy. Alternatywą są też nieoficjalne parkingi. Część z nich jest strzeżona, a część nie. Ale w zdecydowanej większości to bezpieczne miejsce do pozostawienia naszego samochodu na czas podróży. Nie jesteśmy też zależni od taksówki czy transportu zbiorowego, niezależnie od opóźnień samochód czeka na nas.

Postanowiliśmy sprawdzić jak kształtują się ceny na poszczególnych lotniskach, wybraliśmy oficjalne parkingi z 10 portów lotniczych w Polsce, a także dodatkowo dwa nieoficjalne parkingi przy lotnisku Warszawa Chopina. Podajemy cenę za 1 dobę, dwie doby, tydzień oraz dwa tygodnie. Warto zaznajomić się z ofertami bezpośrednio na stronach, ponieważ w niektórych terminach dostępne są ceny promocyjne, część parkingów oferuje promocje dla osób, które wcześniej zarezerwują miejsce przez Internet. Niektóre biura podróży oferują również darmowy parking w ramach pakietu wycieczkowego.

lotnisko_parking2

Parkingi przy lotnisku Warszawa Chopin (Okęcie)

Na Okęciu są trzy parkingi na których można zostawić samochód na dłużej, te najbliżej portu są wielopoziomowe i stosunkowo drogie. Jeśli chcemy zaoszczędzić możemy skorzystać z także innych parkingów, które są oddalone od lotniska, ale klienci dowożeni są do terminali busami za darmo.

Parkingi 1,2 Wielopoziomowe:

Cena za 1 dobę: 80 zł
Cena za 2 dni: 160 zł
Cena za tydzień: 180
Cena za 2-tygodnie: 230 zł

Parking P4:

Cena za 1 dobę: 70 zł
Cena za 2 dni: 110 zł
Cena za tydzień: 160 zł
Cena za 2-tygodnie: 230 zł

Parking nieoficjalny: Szyszkowa 45

Cena za 1 dobę: 60 zł
Cena za 2 dni: 60 zł
Cena za tydzień: 99 zł
Cena za 2-tygodnie: 160 zł (Promocyjnie 95 zł)

Parking nieoficjalny: Parkin eurostyle Żwirki i Wigury 42

Cena za 1 dobę: 60 zł
Cena za 2 dni: 65 zł
Cena za tydzień: 90 zł
Cena za 2-tygodnie: 125 zł

Parkingi przy lotnisku Warszawa-Modlin

PA1 dobowy

Cena za 1 dobę: 50 zł
Cena za 2 dni: 60 zł
Cena za tydzień: 140 zł
Cena za 2-tygodnie: 280 zł

PA7 długoterminowy

Cena za 1 dobę: 40 zł
Cena za 2 dni: 40 zł
Cena za tydzień: 50 zł
Cena za 2-tygodnie: 100 zł

Parkingi przy lotnisku Gdańsk

W Porcie lotniczym imienia Lecha Wałęsy w Gdańsku na pasażerów czekają dwa parkingi długoterminowe, w bardzo rozsądnych cenach.

PARKINGI DŁUGOTERMINOWE P4 i P5

Cena za 1 dobę: 19 zł
Cena za 2 dni: 38 zł
Cena za tydzień: 69 zł
Cena za 2-tygodnie: 89 zł

Parkingi przy lotnisku Katowice Pyrzowice

Na śląskim lotnisku są 4 oficjalne parkingi różniące się cenami, odległością od terminali, a także zabezpieczeniami. Parking premium to parking zlokalizowany bezpośrednio terminala przylotowego, natomiast parking 3 jest parkingiem strzeżonym.

Parking 1

Cena za 1 dobę: 50 zł
Cena za 2 dni: 80 zł
Cena za tydzień: 130 zł
Cena za 2-tygodnie: 172 zł

Parking 2

Cena za 1 dobę: 30 zł
Cena za 2 dni: 39 zł
Cena za tydzień: 69 zł
Cena za 2-tygodnie: 89 zł

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ  Jak przygotować auto do sprzedaży?

Parking 3 strzeżony

Cena za 1 dobę: 49 zł
Cena za 2 dni: 74 zł
Cena za tydzień: 199 zł
Cena za 2-tygodnie: 304 zł

Parking Premium

Cena za 1 dobę: 80 zł
Cena za 2 dni: 120 zł
Cena za tydzień: 200 zł
Cena za 2-tygodnie: 270 zł

Parkingi przy lotnisku Poznań

Także na Poznańskiej Ławicy możemy zostawić samochód na dłużej na trzech parkingach w różnych przedziałach cenowych i odległościach od terminalu.

Parking P1

Cena za 1 dobę: 35 zł
Cena za 2 dni: 50 zł
Cena za tydzień: 100 zł
Cena za 2-tygodnie: 130 zł

Parking P2

Cena za 1 dobę: 40 zł
Cena za 2 dni: 55 zł
Cena za tydzień: 130 zł
Cena za 2-tygodnie: 160 zł

Parking P5

Cena za 1 dobę: 59 zł
Cena za 2 dni: 59 zł
Cena za tydzień: 59 zł
Cena za 2-tygodnie: 100 zł

Parkingi przy lotnisku Wrocław

Lotnisko we Wrocławiu na swoich oficjalnych parkingach oferuje liczne promocje i zachęca do rezerwacji online gdzie można nabyć miejsce za 60% ceny standardowej. W ofercie jest też parking VIP.

Cena za 1 dobę: 40 zł
Cena za 2 dni: 55 zł
Cena za tydzień: 99 zł
Cena za 2-tygodnie: 129 zł

Parkingi przy lotnisku Kraków

W Krakowie niezbyt opłaca się pozostawić samochód na dwa tygodnie, pozostałe ceny kształtują się podobnie jak na innych regionalnych lotniskach. Jednak tak jak w innych portach lotniczych można liczyć na promocję, zwłaszcza przy rezerwacji online.

Parking wielopoziomowy

Cena za 1 dobę: 49 zł
Cena za 2 dni: 68 zł
Cena za tydzień: 163 zł
Cena za 2-tygodnie: 296 zł

Parking terenowy

Cena za 1 dobę: 45 zł
Cena za 2 dni: 60 zł
Cena za tydzień: 135 zł
Cena za 2-tygodnie: 240 zł

Parkingi przy lotnisku Rzeszów

W Rzeszowie parking jest bezpłatny i monitorowany, ma jednak jedynie 650 miejsc parkingowych. Lotnisko rekomenduje dwa inne parkingi strzeżone, także z opcją zadaszoną. Na obu parkingach ceny są takie same.

Parking

Cena za 1 dobę: 30 zł
Cena za 2 dni: 35 zł
Cena za tydzień: 60 zł
Cena za 2-tygodnie: 80 zł

Parking zadaszony

Cena za 1 dobę: 30 zł
Cena za 2 dni: 40 zł
Cena za tydzień: 90 zł
Cena za 2-tygodnie: 140 zł

Parkingi przy lotnisku Łódź

Łódzkie lotnisko ma jedną z najniższych kwot za pierwszą dobę. Niestety z niewielu tras oferowanych przez linie lotnicze wrócimy tak szybko. Za dłuższy pobyt zapłacimy więcej niż na innych lotniskach.

Cena za 1 dobę: 30 zł
Cena za 2 dni: 60 zł
Cena za tydzień: 125 zł
Cena za 2-tygodnie: 175 zł

Parkingi przy lotnisku Olsztyn-mazury

Najmłodsze lotnisko w Polsce również zachęca dość atrakcyjnymi cenami na pozostawienie samochodu.

Cena za 1 dobę: 30 zł
Cena za 2 dni: 50 zł
Cena za tydzień: 80 zł
Cena za 2-tygodnie: 120 zł

CENY PARKINGÓW ZALEŻĄ OD LOKALIZACJI I POPULARNOŚCI LOTNISKA

Ceny na parkingach lotniskowych są zróżnicowane. Te zadaszone i strzeżone mają znacznie wyższą cenę od tych niestrzeżonych. Korzystniejsze ceny są też na lotniskach mniej obleganych. Z kolei na popularnych lotniskach dostępne są również tańsze alternatywy. Biorąc pod uwagę ceny większości biletów lotniczych pozostawienie samochodu na tydzień przy lotnisku nie jest dużym kosztem(choć może się tak zdarzyć, że będzie to droższe od samego biletu samolotowego).

Warto jednak rozważyć właśnie ten sposób dotarcia na lotnisko i powrotu. Nie musimy się wówczas martwić o samochód pozostawiony gdzieś pod mieszkaniem -parkingi lotniskowe są dobrze skomunikowane i bezpieczne. Wszystkie ceny w artykule podane są na dzień 31.10.2016

Tagi: balice parkinglotniskolotnisko parkingokęcie parkingparkingparking przy lotniskuparkingiwakacje
Paweł Okopień

Autor Paweł Okopień

Dziennikarz technologiczny, pasjonat nowinek na rynku elektroniki konsumenckiej, zadowolony użytkownik francuskich samochodów. Aktywny w wielu serwisach i magazynach około technologicznych. W wolnych chwilach płetwonurek. Marzy mu się zakup klasyka najlepiej szwedzkiego

1 KOMENTARZt

  1. Raz zostawiłem samochód pod blokiem bez opieki kiedy poleciałem zza granice na urlop i kiedy wróciłem miałem obity cały bok (wyglądało to jakby ktoś uderzył taką kula z dźwigu). Oczywiście nikt nic nie widział, nikt nic nie wie, policja umorzyła z braku dowodów. Teraz kiedy wyjeżdżam zostawiam auto na strzeżonym parkingu, blisko lotniska (wrodzone lenistwo :P). Mądry polak po szkodzie. Ranking bardzo przydatny, czytelnie zrobiony. Ja korzystam z wyszukiwarki parkingów strzeżonych przy Kraków- Balice ( http://www.parklot.pl/pl/parkingi-lotnisko-krakow-balice/ ) i jestem bardzo zadowolony. Usługa mniej kosztuje niż naprawianie samochodu więc warto.

DODAJ KOMENTARZ