zamknij
AKTUALNOŚCI

Nowoczesne formy finansowania samochodów dla MŚP na Fleet Market 2017

REKLAMA
Fleet Market

200 samochodów osobowych i dostawczych z różnych segmentów rynkowych. W tym nowoczesne technologie ekologiczne. Do tego bogaty program konferencji z tematem wiodącym „Nowoczesne formy finansowania samochodów dla MŚP”. Oto w wielkim skrócie targi Fleet Market 2017, czyli największa impreza dla branży flotowej w naszym kraju. Tegoroczna edycja już 22 listopada.

Ogólnopolskie Targi Motoryzacyjne i Biznesowe Fleet Market, które odbędą się 22 listopada br. w Centrum EXPO XXI w Warszawie, to nietypowe połączenie wystawy samochodowej z konferencjami przeznaczonymi dla biznesu. Od lat impreza ta cieszy się sporą popularnością wśród decydentów branży flotowej. Nie inaczej ma być i tym razem. Swój udział zapowiedziało już wielu fleet managerów największych polskich firm.

Wiele nowości rynkowych

Clou tej wystawy są jednak samochody. W tym roku organizatorzy zapowiedzieli blisko 200 samochodów osobowych oraz użytkowych, w tym liczne o napędzie ekologicznym, przeznaczonych dla biznesu.

Wśród wielu prezentowanych na targach samochodów nie zabraknie także wielu nowości rynkowych, po raz pierwszy prezentowanych w Polsce. Zwiedzający będą mogli zobaczyć m.in. Mercedesa klasy X, czyli pickupa z gwiazdą na masce, nowego Nissana Leaf, lidera rynku pojazdów elektrycznych, czy też Opla Insignię GSi, najmocniejszą odmianę flagowego Opla.

Pozostałe zapowiedziane premiery rynkowe:

DS 7 Crossback
Volkswagen Polo
Volkswagen Amarok Aventura
Opel Vivaro Tourer
Ford Fiesta Vignale
Ford GT
Kia Stinger
Kia Stonic
Lexus LS
Toyota Land Cruiser
BMW X3
Subaru XV
Subaru Impreza

Liczne konferencje

Targi Fleet Market swoją renomę zawdzięczają licznym konferencjom skierowanym zwłaszcza do osób z branży flotowej. Tematem wiodącym panelu konferencji jest „Nowoczesne formy finansowania samochodów dla MŚP”. W tym roku poruszone zostaną m.in. takie zagadnienia jak wynajem długoterminowy w świetle nowego standardu rachunkowości międzynarodowej, TCO, wpływ mobilności i ekologii na europejską branżę flotową.

Zaprezentowane zostaną również oferty programów finansowych importerów, a także firm leasingowych i z branży CFM. Eksperci omówią zalety fiskalne tego typu rozwiązań. Jak zawsze nie zabraknie analizy nadchodzących w 2018 r. zmian prawnych i podatkowych, ze szczególnym uwzględnieniem zmian w podatku VAT, PIT i CIT. Na specjalne zaproszenie magazynu Fleet, przyjedzie Steven Schoefs – redaktor naczelny magazynu Fleet Europe, który podzieli się z gośćmi najlepszymi praktykami europejskimi w zakresie elektromobilności i pojazdów autonomicznych w Europie Zachodniej. W tym roku panel konferencyjny odbędzie się w specjalnie wydzielonej strefie.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ  Najmocniejszy silnik 4-cylindrowy świata! AMG dało 422-konny popis

Dodatkowe wydarzenia

Tegorocznej edycji targów towarzyszyć będzie ważny jubileusz, jakim jest 25-lecie Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego. Z tej okazji Jakub Faryś, prezes PZPM, przygotował specjalne wystąpienie na tę okoliczność oraz wykład. Jego temat to „Największe wyzwania, jakie czekają rynek motoryzacyjny w Polsce i w Europie”.

Targi Fleet Market to także okazja do rozmów z ekspertami oraz także naukowcami. W tym roku, w związku ze wspólnym projektem Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych (SKFS), Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej i Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP), jakim jest uruchomienie Studiów Podyplomowych – Zarządzanie Flotą Samochodową i Mobilnością – na stoisku SKFS-u, obecni będą przez cały okres trwania targów, przedstawiciele SKFS-
u oraz pracownicy naukowi Politechniki Warszawskiej.

Targi Fleet Market zostały objęte patronatem honorowym przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa oraz Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej.

Tagi: auta flotowemanager flotynowościtargi Fleet Market
Wojciech Traczyk

Autor Wojciech Traczyk

W branży motoryzacyjnej już od ponad piętnastu lat. Lubię wszystko, co ma cztery koła, ale interesują mnie również inne zagadnienia z szeroko pojętej branży - od nowinek technologicznych, poprzez kwestie dotyczące zmieniających się przepisów, aż po inwestycje w branży automotive czy też rozbudowę infrastruktury drogowej.

1 KOMENTARZt

  1. Prowadzę z mężem małą firmę i dla nas lepszego wyjścia jak leasing nie ma. Działamy akurat w budowlance więc pick upa acytona sobie wzieliśmy i rata nie wychodzi duża a to jednak nowe auto nie jakiś stary gruchot.

DODAJ KOMENTARZ