zamknij
REKLAMA
Fot. Materiały Fleet Market 2017

Po raz dziewiąty w Warszawie odbyły się Ogólnopolskie Targi Motoryzacyjne i Biznesowe Fleet Market organizowane przez redakcję miesięcznika flotowego Fleet. To wydarzenie o tyle wyjątkowe, że w halach wystawowych widzowie mieli okazję zobaczyć aż 21 premier rynkowych, 128 modeli pojazdów obecnych już w sprzedaży, ofertę w sumie 64 wystawców, a do tego wziąć udział w sumie w 10 panelach konferencyjnych.

Dla motoryzacyjnych entuzjastów zdecydowanie najważniejszymi punktami programu były kolejne premiery motoryzacyjne. W sumie na targach Fleet Market pokazanych zostało aż 21 modeli, które dopiero co weszły na rynek polski. Mowa m.in. o Audi A8, Fordzie Fiesta Vignale, Volkswagenie Polo, Hyundaiu i30N, Oplu Insignii GSi, Nissanie Leaf, Mercedesie klasy X, DS 7 Crossback, Toyocie Land Crusier, Lexusie LS, Seacie Arona, Kii Stonic czy Subaru XV.

Premiery Fleet Market 2017, a wśród nich Ford GT!

W halach wystawowych pojawił się jednak też pewien rodzynek. Choć kształt Forda GT jest doskonale znany motoryzacyjnej publiczności od roku 2015, targi Fleet Market 2017 stały się pierwszą okazją by móc zobaczyć coupe w Polsce! Przeszło 600-konny potwór zza oceanu napędzany podwójnie doładowanym silnikiem V6 prezentował się naprawdę niesamowicie. Karoseria poprzecinana wlotami powietrza wyglądała muskularnie i wzbudzała zainteresowanie zwiedzających. Auto zrobiło na nas na tyle duże wrażenie, że postanowiliśmy poświęcić mu oddzielny materiał. Ale o tym już wkrótce.

Oczywiście nowości są kluczowe z punktu widzenia targów motoryzacyjnych, mimo wszystko organizatorzy Fleet Market nie zapomnieli o przekroju rynku. Właśnie dlatego zaraz obok premier stanęło aż 128 samochodów, które są już znane polskim kierowcom, ale pełnią rolę liderów w swoich klasach. Poza tym liczył się również wymiar edukacyjny. Właśnie dlatego w hali numer 3 warszawskiego EXPO przeprowadzonych zostało 10 paneli konferencyjnych. W ich trakcie specjaliści związani z polskim rynkiem flotowym opowiadali o trendach, aspektach ekonomicznych, sposobach finansowania i przyszłości motoryzacji w firmach.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ  Top 7: Najciekawsze premiery targów w Los Angeles 2017

Solidna baza wiedzy flotowej z rynku polskiego

W sumie tegoroczna edycja Ogólnopolskich Targów Motoryzacyjnych i Biznesowych Fleet Market zgromadziła 64 wystawców. Wśród firm prezentujących swoją ofertę pojawili się jednak nie tylko producenci motoryzacyjni. Nie zabrakło również instytucji specjalizujących się w zarządzaniu flotami, wynajmujących pojazdy, kancelarii prawnej, instytutów badań rynku motoryzacyjnego czy przedsiębiorstw sprzedających systemy telemetryczne do samochodów. Zwiedzający zainteresowani żywotnie tematyką flotową mogli poznać najnowsze trendy rynkowe, a do tego nawiązać bardzo cenne kontakty.

Zwieńczeniem imprezy stało się przyznanie nagród Fleet Leadera. Pierwszą statuetkę odebrał Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego. Wyróżnienie stało się sposobem na podsumowanie 25 lat działalności instytucji i podkreślenie jej wielkiego wkładu w kształtowanie przemysłu motoryzacyjnego w Polsce. Druga nagroda trafiła w ręce przedstawiciela firmy Inter Cars S.A. W tym przypadku jury Fleet Market doceniło budowę Centrum Logistyki i Rozwoju ILS w Zakroczymiu, które pozwala firmie na wysłanie do klientów 10 milionów paczek rocznie i które umocniło ją na pozycji lidera w Polsce. Targi stały się też okazją do wręczenia certyfikatów Długodystansowego Testu Flotowego. Dyplom otrzymał Peugeot za model 308 oraz FCA za Fiata Tipo.

Tagi: targi Fleet Markettargi motoryzacyjnezarządzanie flotą
Kuba Brzeziński

Autor Kuba Brzeziński

Czasami racjonalista, czasami pedantyczny wielbiciel abstrakcji. Ceni wolność i niezależność. Niepoprawny miłośnik samochodów, który wierzy, że pod masą śrubek i mechanizmów kryje się dusza. Poza tym dziennikarz - motoryzacyjny oczywiście.

DODAJ KOMENTARZ