zamknij
REKLAMA
Fot. Kuba Brzeziński - autofakty.pl

Początek wiosny to każdego roku moment, w którym do Polski zjeżdżają się motoryzacyjne nowości z całego świata. Poznańskie Motor Show to 135 tys. zwiedzających, 50 tys. m2 ekspozycji, 170 wystawców, 10 pawilonów, 4 salony tematyczne i 4 dni wystawowe. W tym roku w halach wystawowych pojawiliśmy się i my. Zobaczcie czemu warto zajrzeć na największe targi motoryzacyjne w Polsce i sprawdźcie co udało się uchwycić okiem naszego obiektywu.

W halach wystawowych targów motoryzacyjnych w Poznaniu zobaczyć można oczywiście nie tylko przekrój rynkowej oferty samochodów w Polsce. To też środowisko, w którym prezentowane są kolejne nowości trafiające właśnie nad Wisłę. W tym roku była ich rekordowa ilość, bo aż 60! Wśród najważniejszych samochodów debiutujących w Poznaniu wymienić można m.in. Audi A6, Kię Cee`d, Hyundaia Konę Electric, Volkswagena Touareg, Peugeota 508, Toyota Aygo, Cuprę Ateca, Mercedesa klasy G, BMW i8 Roadster, Volvo V60 czy Jaguara i-Pace.

Poznań Motor Show 2018 – to nie tylko premium, ale i światowy luksus!

O atrakcyjności Poznań Motor Show świadczy fakt, że w kolejnych edycjach wydarzenia w halach wystawowych pojawiają się nie tylko marki funkcjonujące w grupie pojazdów popularnych, ale również producenci segmentu premium. Nie brakuje często też firm niezwykle luksusowych, których samochodów kierowcy nie mają okazji oglądać na co dzień. Przykład? Mowa m.in. o firmie Rolls-Royce, Ferrari, Bentley czy Alpina.

Poznań to coraz częściej też miejsce, w którym producenci motoryzacyjni chcą się chwalić swoimi osiągnięciami technologicznymi. Stąd do stolicy wielkopolski na targi motoryzacyjne zagląda coraz większa ilość samochodów w wersji koncepcyjnej. W kwestii ilości modeli studyjnych wiedzie oczywiście Grupa Volkswagena. I tak w tym roku w halach wystawowych MTP zobaczyć można było Audi AICON, Skodę Vision E czy Volkswagena I.D. BUZZ. Poza tym Kia zaprezentowała swój pomysł na kompaktowy samochód sportowy XXI wieku o nazwie Proceed Concept, a Mercedes sposób na przeniesienie wrażeń z Formuły 1 na drogi, czyli Project ONE.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ  Poznań Motor Show 2018: „karoseria Touarega unosi się nad jezdnią jak latający dywan”

Zajęcia praktyczne i nagrody. W tym roku wyróżniony I.D. BUZZ

Zwiedzający Poznań Motor Show 2018 mają jednak okazję nie tylko obejrzeć setki samochodów i zasiąść za ich kierownicami. Mogą także odbyć zajęcia praktyczne. Jak co roku organizatorzy i producenci przygotowali kilka stref tematycznych. Istnieje możliwość pokonania specjalnego slalomu SUV-em Skody, przejechania torem symulującym trudne warunki terenowe na pokładzie Land Rovera czy przejazdu z przyczepą Volkswagenem Crafterem. Uczestnicy mogą też zostać gwiazdą telewizji TVN Turbo. Najsłynniejszy kanał motoryzacyjny w Polsce poszukuje bowiem nowych twarzy na swoją antenę.

Zwieńczeniem pierwszego dnia poznańskich targów motoryzacyjnych stało się wręczenie nagrody w kategorii motoryzacja jutra. Wyróżnienie otrzymał po raz pierwszy zaprezentowany w Polsce, koncepcyjny Volkswagen I.D. BUZZ. Van z jednej strony odwołuje się do klimatów retro i legendarnej już T-jedynki, a z drugiej stawia na elektryfikację i autonomię. Auto trafi do produkcji na początku kolejnej dekady i powinno zaoferował zasięg na jednym ładowaniu sięgający 600 kilometrów.

Tagi: nowości motoPoznań Motor Showpremierytargi motoryzacyjne
Kuba Brzeziński

Autor Kuba Brzeziński

Czasami racjonalista, czasami pedantyczny wielbiciel abstrakcji. Ceni wolność i niezależność. Niepoprawny miłośnik samochodów, który wierzy, że pod masą śrubek i mechanizmów kryje się dusza. Poza tym dziennikarz - motoryzacyjny oczywiście.

DODAJ KOMENTARZ