zamknij
REKLAMA
Jak obniżyć ubezpieczenie OC? | autofakty.pl

Każdego roku kierowców trapią kolejne podwyżki OC, które potrafią niejednemu przysporzyć niemałego bólu głowy. Niestety ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla wszystkich pojazdów poruszających się po publicznych drogach. Ponadto zakres OC jest regulowany przez ustawę. Dbałość o ciągłość polisy jest obowiązkiem każdego właściciela samochodu, a za jej brak grozi wysoka kara w przypadku dojścia do niefortunnego wypadku z winy osoby nieposiadającej tego rodzaju ochrony. Chociaż są dostępne dla niektórych kierowców zniżki, to jednak nadal kwota, którą trzeba zapłacić za ubezpieczenie OC, pozostawia wiele do życzenia. Czy są zatem jakieś sprawdzone sposoby na zredukowanie tych horrendalnie wysokich kwot? Okazuje się, że tak.

Kiedy można liczyć na zniżki?

Okazuje się, że towarzystwa ubezpieczeniowe są przychylnie nastawione do tradycyjnego modelu rodziny, oferując zniżki od współmałżonka i na przewożenie dzieci. Co ciekawe, nie ma wcale już potrzeby przerejestrowywania pojazdu w urzędzie, jeśli partner ma korzystniejsze zniżki. W efekcie pozwala to zaoszczędzić nawet do 60%. Na zniżki mogą liczyć także posiadacze jednośladów, gdyż towarzystwa ubezpieczeniowe honorują również zniżki wyrobione z tytułu posiadania motocyklu. Inną opcją jest wyrobienie sobie karty motorowerowej w młodym wieku, a następnie kupno motoroweru i opłacanie najtańszego ubezpieczenia, co po kilku latach zapewni możliwość uzyskania bardzo dużych zniżek. To jeszcze nie koniec. Na zniżki można liczyć także wtedy, kiedy użytkuje się lub użytkowało się auto służbowe. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe honorują bowiem zniżki z tego tytułu, podobnie zresztą jak w przypadku ubezpieczenia samochodu zza granicy.

Połączenie ubezpieczenia komunikacyjnego z pozostałymi i negocjowanie

Do obniżenia ubezpieczenia OC może przyczynić się połączenie ubezpieczeń, zamiast oddzielnego zawierania umów z różnymi przedstawicielami. Posiadając ubezpieczenie na mieszkanie czy też polisy na życie w danym towarzystwie, można liczyć na uzyskanie przystępniejszej stawki, decydując się także na dołączenie ubezpieczenia OC.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ  Jaka kara za brak ważnego OC?

Ponadto w każdym przypadku warto próbować negocjacji, zwłaszcza że konkurencja na rynku jest ogromna. Należy pamiętać o tym, że agenci ubezpieczeniowi zawsze mają w zanadrzu jakieś zniżki, dzięki którym są w stanie przekonać potencjalnego klienta do skorzystania właśnie z ich oferty. Wolą oni obniżyć swój własny zysk, ale zdobyć nowego klienta czy też zachować stałego przy sobie. Oczywiście ważne jest to, aby poznać oferty konkurencji. Pozwoli to na poprowadzenie rozmowy w zamierzonym kierunku.

Jako, że towarzystw ubezpieczeniowych jest bardzo dużo, to warto skorzystać z porównywarek internetowych. Umożliwiają one zapoznanie się z ofertami poszczególnych firm i porównanie proponowanych warunków. Jest to bardzo pomocne narzędzie, które przyśpiesza i ułatwia znalezienie najkorzystniejszej dla siebie oferty, czyli tej najtańszej. Tak więc dzięki poświęceniu czasu na czytanie, można samodzielnie i bez presji wybrać ofertę dopasowaną do swoich indywidualnych potrzeb, oczekiwań i możliwości finansowych.

Do sposobów na tańsze ubezpieczenie auta zaliczyć można także korzystanie z OC poprzedniego właściciela, poproszenie nabywcy o wypowiedzenie OC w przypadku sprzedaży auta. Inne opcje to płacenie za OC punktami PAYBACK czy kartą kredytową.

Źródło: Materiały firmy CLS

DODAJ KOMENTARZ