zamknij
REKLAMA
Fot. Materiały prasowe Fiat

Motoryzacja jest jednym z częściej spotykanych hobby w Polsce. Bo w sumie jak nie kochać ryczących maszyn, które z jednej strony są praktyczne – pozwalają na szybkie przemieszczanie się z punktu A do punktu B, a z drugiej strony dają ogromną frajdę podczas jazdy. Inżynieryjny aspekt połączony z pasją sprawia, że motoryzacja może być wielką namiętnością. A co by się stało, gdyby chcieć połączyć ją ze sposobem kształtowania rzeczywistości zawodowej? To może być naprawdę dobry pomysł.

Oczywiście realizacja motoryzacyjnej pasji w pracy może nie być łatwa. Trzeba się dobrze zastanowić nad mocnymi stronami swojego CV i umieć zestawić je z rynkowymi realiami. Zadanie choć skomplikowane, nie jest wcale niewykonalne. Aby dać wskazówki do znalezienia nowej drogi zawodowej, dziś zajmiemy się poszukiwaniem pracy dla motomaniaka. Gdzie szukać swojego wymarzonego zajęcia? Na poniższe serwisy z pewnością warto regularnie zaglądać.

Jooble

Jedna z ciekawszych wyszukiwarek ofert pracy ukrywa się pod adresem pl.jooble.org. Co oferuje? W pierwszej kolejności dość wszechstronne spojrzenie na ogłoszenia pojawiające się w sieci. Jooble śledzi duże serwisy, a tym samym mechanizm poszukiwania jest bardziej globalny i pozwala kandydatowi już w jednym miejscu przejrzeć większość interesujących ofert dostępnych w danym momencie w sieci. Po drugie lista oczywiście jest układana według największej trafności, ale też została uzupełniona o dość ciekawą opcję. Pokazuje ilość dni, które minęły od opublikowania ogłoszenia. Tym samym poszukujący może ocenić czy wakat jest jeszcze aktualny.

praca motoryzacja, jooble

Po trzecie podczas naszego wyszukiwania na hasło „motoryzacja” w całej Polsce zareagowało 10 107 haseł. A to ilość zdecydowanie wystarczająca nawet zakładając, że sporą część ofert poszukujący odrzuci z uwagi chociażby na lokalizację. W skrócie serwis Jooble potęguje prawdopodobieństwo, że fani motoryzacji nie powinni mieć problemu ze znalezieniem pracy dopasowanej do swoich potrzeb i – co ważniejsze – oczekiwań.

Gratka

Branża motoryzacyjna jest niestety jedną z tych, w której rotacja pracowników nie jest raczej duża. Mimo wszystko z drugiej strony mocno rozbudowuje się w Polsce w ostatnich latach, a to pociąga za sobą inny skutek. Jest nim coraz większa ilość nowych miejsc pracy. Tych z powodzeniem można poszukiwać m.in. w serwisie Gratka.pl. Wśród ogłoszeń pojawiają się jednak oferty nie tylko na stanowisko kierowcy, blacharza czy mechanika, ale też np. pracownika składu samochodowego czy nawet trenera szkoleń technicznych!

praca motoryzacja, gratka

Gratka.pl jest serwisem dość zaskakującym pod względem ilości ogłoszeń związanych z motoryzacją lub branżą motoryzacyjną. Wyszukiwarka pokazała nam w sumie 384 oferty, które zostały rozłożone na 12 stronach. To raczej wystarczająco szeroki zbiór, żeby motomaniak albo znalazł pracę dla siebie, albo chociaż był w stanie zbudować opinię na temat zawodów deficytowych na rynku motoryzacyjnym.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ  Czy sektor moto w Wielkiej Brytanii zostanie z niczym?

Gumtree

Pracy w sektorze motoryzacyjnym można również poszukiwać w serwisie Gumtree.pl. To format o śmiesznej nazwie (tłum. Eukaliptus), który do Polski został przeniesiony z Wielkiej Brytanii i funkcjonuje w naszym kraju od blisko półtorej dekady. Na czym polega? To swojego rodzaju tablica z ogłoszeniami różnymi. Umieszcza się na niej informacje o towarach na sprzedaż, ewentualnie chęci zakupu określonych produktów. Od zawsze ważnym działem w Gumtree są też ogłoszenia o pracę.

praca motoryzacja, gumtree

Jak poszukiwać ofert z motoryzacji? Wystarczy wpisać to hasło w wyszukiwarkę. Zanim jednak zaczniecie korzystać z serwisu, musimy przypomnieć o dwóch rzeczach. Przede wszystkim pamiętajcie o zaznaczeniu regionu, w którym poszukujecie zatrudnienia. Tak żeby się nie okazało, że wy mieszkacie pod Warszawą, a praca waszych marzeń jest oferowana w Krakowie. Poza tym zbyt długo nie zastanawiajcie się nad wysłaniem zgłoszenia. Gumtree jest kanałem mimo wszystko dość aktywnym. Kandydaci do poszczególnych stanowisk bywają zatem wybierani szybko.

Motokariera

Dość unikalnym źródłem ofert pracy w Polsce jest serwis Motokariera.pl. Jak sama nazwa wskazuje, strona skupia się tylko i wyłącznie na segmencie motoryzacyjnym. Jakiego typu ogłoszenia można tu znaleźć? Potencjalna typologia składa się aż z 28 stanowisk. Pracodawcy za pośrednictwem zespołu Motokariery szukają kierowników flot samochodowych, sprzedawców aut nowych, mechaników, szkoleniowców techniki jazdy czy osób do pracy w recepcji salonu sprzedaży. Tak szerokie spektrum ofert i wysoki wskaźnik specjalizacji sprawiają, że motoryzacyjni maniacy powinni być w stanie znaleźć co najmniej kilka ofert, na które odpowiedzą.

praca motoryzacja, motokariera

Co więcej, Motokariera jest unikalna z jeszcze dwóch powodów. Po pierwsze serwis jest częścią Samar Group. Po drugie bardzo często nie ogranicza się wyłącznie do publikacji ogłoszeń, a też kompleksowo koordynuje działania związane z pełnym procesem rekrutacji. Pracownicy portalu przeglądają podania kandydatów, prowadzą z nimi rozmowy i mocno wspierają pracodawców w podjęciu decyzji dotyczącej zatrudnienia konkretnych osób.

Infopraca

Poszukując pracy w segmencie motoryzacyjnym prędzej lub później trafi się do serwisu Infopraca.pl. To zbiór dużej ilości ofert, które co ważne w większości przypadków są zweryfikowane i jak najbardziej aktualne. Co więcej, niektóre z ogłoszeń są uzupełniane nie tylko zakresem obowiązków na danym stanowisku, ale też kwotą ewentualnej pensji podaną w widełkach.

praca motoryzacja, infopraca

Niestety Infopraca.pl strona ma też pewne ograniczenia. Pierwszym i podstawowym jest fakt, że w kwestii motoryzacji ilość ofert pracy jest niezbyt wielka. My znaleźliśmy zaledwie kilkanaście na terenie całego kraju. Drugie z ograniczeń dotyczy tego, że w dużej ilości przypadków do aplikowania na wybrane stanowisko, konieczne jest założenie konta w serwisie. Tylko czy to tak właściwie będzie w stanie zatrzymać motomaniaka przed złożeniem CV do wymarzonej pracy? Raczej nie.

Tagi: motoryzacjaprzemysł motoryzacyjny
Kuba Brzeziński

Autor Kuba Brzeziński

Czasami racjonalista, czasami pedantyczny wielbiciel abstrakcji. Ceni wolność i niezależność. Niepoprawny miłośnik samochodów, który wierzy, że pod masą śrubek i mechanizmów kryje się dusza. Poza tym dziennikarz - motoryzacyjny oczywiście.

DODAJ KOMENTARZ