zamknij
PORADNIKI

Dlaczego warto serwisować auto w zaufanym warsztacie?

REKLAMA
Dobry warsztat trzeba mieć | autofakty.pl

Wszyscy posiadacze samochodów zapewne zgodzą się z naszą tezą, że trzeba „mieć” swój dobry, sprawdzony warsztat, w którym uzyskamy pomoc w momencie wystąpienia awarii naszego auta. Wszak współczesne samochody, by długo się nimi cieszyć, wymagają regularnej i fachowej obsługi technicznej. W tym artykule odpowiemy na pytanie dlaczego warto serwisować auto w zaufanym warsztacie?

Dlaczego warto serwisować auto w zaufanym warsztacie?

Stopień złożoności współczesnych samochodów oraz wszechobecna elektronika utrudniają, a czasem wręcz uniemożliwiają samodzielne wykonywanie napraw. A nierzadko również wymianę części eksploatacyjnych. Co więcej, obecnie produkowane pojazdy nie tolerują jakichkolwiek działań niefachowych, czyli odbiegających od coraz bardziej złożonych procedur serwisowych.

Owszem niektórzy „domowi” mechanicy podejmują się naprawy aut za kilkakrotnie mniejszą stawkę niż licencjonowane serwisy samochodowe, ale nie mamy gwarancji na jakość takiej usługi. Jako kierowcy nie wiemy, jak to zostało naprawione, na czym polegała regeneracja części, czym dany element został sklejony i co najważniejsze, na jak długo problem został zażegnany.

Nie ma wątpliwości – opłaca się jeździć samochodem w dobrym stanie technicznym, ale to uzyskamy jako rezultat nie doraźnego serwisowania i łatania samochodu, tylko dobrego serwisowania, a to potrafi jedynie dobry warsztat.

Obsługa techniczna współczesnych samochodów wymaga rzetelnej znajomości procedur serwisowych oraz szczegółowej specyfikacji danego modelu. Nie wystarczą zatem same dobre chęci, zdolności manualne i intuicja techniczna. Dziś trzeba operować wiedzą.

ASO a warsztaty niezależne

Dla wielu posiadaczy najnowszych aut najprostszym rozwiązaniem jest zatem wybór najbliższej autoryzowanej stacji obsługi. Tam na pewno otrzymają wysoką jakość usług i gwarancję na nie. Mechanicy tam zatrudnieni mają pierwszorzędny dostęp do informacji technicznej, regularnie uczestniczą w szkoleniach, posiadają również doskonały dostęp do części zamiennych.

Posiadacze starszych pojazdów najczęściej wybierają warsztaty niezależne, w których najczęściej jest taniej niż w ASO, a jakość usług pozostaje na tym samym poziomie. Co bardzo ważne, w mniejszych warsztatach panuje bardziej kameralna atmosfera, kierowca – stały klient – najczęściej znany jest z imienia i nazwiska, co raczej się nie zdarza w dużych warsztatach.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ  Chiptuning - chipowe oprogramowanie silnika

Niezależnie od wieku, marki, modelu posiadanego auta każdy kierowca powinien mieć „swój” warsztat. Nawet najlepszy bowiem pod względem awaryjności pojazd można szybko doprowadzić do złego stanu nieodpowiednim serwisowaniem. I odwrotnie, dobra opieka techniczna potrafi sprawić, że eksploatacja samochodu cieszącego się niezbyt dobrą opinią nie będzie zbyt uciążliwa. Warto zatem szukać a po udanym rekonesansie przywiązać się do jednego, bądź dwóch warsztatów. W ramach tzw. zdrady kontrolowanej.

Tagi: usługi warsztatowe

DODAJ KOMENTARZ