zamknij
REKLAMA
opony letnie Kormoran

Opony marki Kormoran produkowane są w fabryce Michelina w Olsztynie (wcześniej Stomil). W asortymencie marki znajdziemy dość bogatą ofertę opon letnich oraz zimowych do aut osobowych i dostawczych, a także opon specjalistycznych. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze opony letnie Kormoran.

Opona letnia Kormoran Gamma 2

Gamma B2 jest oponą przeznaczoną do samochodów z silnikami o większej mocy i wysokich osiągach. Indeks prędkości V pozwala korzystać z opon przy maksymalnej prędkości 240 km/h. Solidne, jedno lub dwa żebra centralne poprawiają kontrolę prowadzenia, zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni. Symetryczny, kierunkowy bieżnik opony zoptymalizowany został pod kątem skutecznego drenażu wody, zapobiegając powstawaniu poduszki wodnej i turbulencji, także przy dynamicznej jeździe z dużą prędkością. Ulepszona rzeźba klocków przyczynia się do obniżenia poziomu emitowanego szumu. Jednocześnie pozwala na skrócenie drogi hamowania i dokładne przeniesienie ruchów kierownicy na nawierzchnię.

Kormoran Gamma 2

Zaokrąglone barki pozwalają natomiast zachować stabilność samochodu przy szybkiej jeździe po nierównościach. Nowoczesna, odporna na wysokie temperatury mieszanka, zapewnia długą żywotność, przy zachowaniu doskonałej przyczepności przez cały okres eksploatacji.

Opona Kormoran Gamma 2 dostępna jest w rozmiarach o średnicy 15, 16, 17 i 18 cali, z indeksem nośności od 77 do 103 i z indeksem prędkości H, V, W i Y.

>>Zobacz więcej o oponie Kormoran Gamma 2<<

Opona letnia Kormoran Impulser B3

Opony Kormoran z rodziny Impulser zapewniają niezłą sterowalność i skróconą drogę hamowania zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni. Nowoczesny, symetryczny bieżnik wyposażony w kanały obwodowe i profilowane poprzeczne nacięcia odpowiada za wydajny drenaż wody, skutecznie chroniąc przed zjawiskiem aquaplaningu. Wzmocniona konstrukcja barków poprawia właściwości trakcyjne podczas jazdy na odcinkach prostych oraz w trakcie pokonywania zakrętów. Konstrukcja opony przyczyniła się do zredukowanego poziomu szumów i wibracji, dzięki czemu wzrasta komfort podróżowania.

Kormoran Impulser B3

Zastosowana mieszanka gumowa jest odporna na ścieranie i przyczynia się do równomiernego zużywania bieżnika i wydłużonego czasu eksploatacji.

Opona Kormoran Impulser B3 dostępna jest w rozmiarach o średnicy 13 i 14 cali, z indeksem nośności 79 i 82 oraz z indeksem prędkości T.

>>Zobacz więcej o oponie Kormoran Impulser B3<<

Opona letnia Kormoran Road Performance

Opona Kormoran Road Performance przeznaczona jest do małych i kompaktowych aut osobowych, także o większej mocy silnika. Posiada zoptymalizowany wzór bieżnika i ulepszoną konstrukcję opony. Zastosowana mieszanka gumowa wpływa na zmniejszone zużycie paliwa auta wyposażonego w oponę Road Performance.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ  A wiesz, że… SUV-y wymagają specjalnych opon?
Kormoran Road Performance

Konstrukcja opona zapewnia ponadto cichą eksploatację. Poza tym zachowuje odpowiednie właściwości zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni. Posiada asymetryczny wzór bieżnika.

Opona Kormoran Road Performance dostępna jest w rozmiarach o średnicy 15 i 16 cali, z indeksem nośności od 77 do 99 i z indeksem prędkości T, H, V i W.

>>Zobacz więcej o oponie Kormoran Road Performance<<

Opona letnia Kormoran Runpro B3

To opony przeznaczone do samochodów klasy średniej o podwyższonych osiągach. Skład mieszanki oraz jej konstrukcja przekładają się na bezpieczną jazdę zarówno na suchej, jak i na mokrej nawierzchni. Kierunkowa rzeźba bieżnika, liczne lamelki, 3 lub 4 rowki wzdłużne (w zależności od rozmiaru opony) oraz kanały poprzeczne zapewniają efektywne odprowadzanie wody spod opony i doskonałą przyczepność na mokrej nawierzchni. Tym samym zostało zminimalizowane prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska aquaplaningu. Dobrą przyczepność na suchej nawierzchni gwarantują masywne klocki na barkach bieżnika opony.

Kormoran Runpro B3

Opona Kormoran Runpro B3 dostępna jest w rozmiarach o średnicy 14, 15 i 16 cali, z indeksem nośności od 80 do 110 i z indeksem prędkości R i H.

>>Zobacz więcej o oponie Kormoran Runpro B3<<

Opona letnia Kormoran SUV Summer

To opona przeznaczona do aut typu SUV z napędem na 4 koła. Symetryczny bieżnik zapewnia niezłą trakcję na utwardzonej nawierzchni oraz w lekkim terenie. Kormoran SUV Summer wyróżniają się także niewielkim zużyciem i dużą wytrzymałością.

Kormoran SUV Summer

Opona Kormoran SUV Summer dostępna jest w rozmiarach o średnicy 15, 16, 17, 18 i 19 cali, z indeksem nośności od 96 do 112 i z indeksem prędkości H, V i W.

>>Zobacz więcej o oponie Kormoran SUV Summer<<

Opona letnia Kormoran Ultra High Performance

Opona Kormoran Ultra High Performance jest przeznaczona do samochodów wysokich osiągów. Zapewnia odpowiednią przyczepność oraz prowadzenie zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni. Asymetryczny bieżnik zapewnia optymalne odprowadzanie wody, a przy tym zmniejsza opory toczenia. Przekłada się to bezpośrednio na niższe zużycie paliwa.

Kormoran Ultra High Performance

Opona Kormoran Ultra High Performance dostępna jest w rozmiarach o średnicy 17, 18 i 19 cali, z indeksem nośności od 84 do 101 i z indeksem prędkości H, V i W.

>>Zobacz więcej o oponie Kormoran Ultra High Performance<<

Tagi: jakie opony do autaKormoranoponyopony letnie
Wojciech Traczyk

Autor Wojciech Traczyk

W branży motoryzacyjnej już od ponad piętnastu lat. Lubię wszystko, co ma cztery koła, ale interesują mnie również inne zagadnienia z szeroko pojętej branży - od nowinek technologicznych, poprzez kwestie dotyczące zmieniających się przepisów, aż po inwestycje w branży automotive czy też rozbudowę infrastruktury drogowej.

DODAJ KOMENTARZ