zamknij
REKLAMA
Fot. Materiały prasowe Rivian

Samochody ekologiczne w XXI wieku nie mogą być po prostu ekologiczne. Aby kierowcy postanowili wydać na nie swoje pieniądze, muszą posiadać chociaż jedną, wyrazistą cechę. I ten pick-up bez wątpienia taką ma. Chodzi o moc na poziomie 800 koni mechanicznych, która sprawia że otrzyma osiągi pozwalające mu nawiązać równą walkę z supersamochodami!

Musimy zacząć od tej informacji. Rivian zapewnia, że moc seryjnie produkowanego, elektrycznego pick-upa sięgnie 800 koni mechanicznych. To tylko o 90 koni mniej m.in. od Porsche 918! Wynik musi się zatem stać gwarantem wyjątkowych osiągów. Zdaniem twórców projektu samochód powinien być w stanie przyspieszyć do pierwszej setki już w 2,8 sekundy. A to stawia go na równi chociażby z takim modelem jak nowa Tesla Roadster.

Elektryczny pick-up – moc Ferrari i zasięg 720 kilometrów!

Oczywiście receptą na sukces w przypadku Riviana będą nie tylko osiągi. Auto w wersji topowej ma być wyposażone w akumulator pozwalający na pokonanie ponad 720 kilometrów, a jego cena – i teraz najlepsze! – nie powinna przekroczyć 90 tysięcy dolarów. W przeliczeniu daje to sumę oscylującą w granicy 330 tysięcy złotych. A to rodzi zasadnicze pytanie: nadal sądzicie, że 200 tysięcy dolarów za Teslę Roadster brzmi jak promocja?

Pierwszy projekt startupu Rivian jest praktycznie gotowy. Kiedy auto mogłoby trafić do seryjnej produkcji? Według wstępnych zapowiedzi już w roku 2019 mógłby ruszyć montaż samochodu w danej fabryce Mitsubishi w Normal w Stanach Zjednoczonych. Co więcej, auto powinno być dostępne w dwóch wariantach nadwoziowych – jako pick-up i SUV.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ  Tesla oblała test symulujący wypadek Ubera! Czy autopiloty są bezpieczne?
Tagi: ferrarinapęd elektrycznypick-upRiviansamochód elektryczny
Kuba Brzeziński

Autor Kuba Brzeziński

Czasami racjonalista, czasami pedantyczny wielbiciel abstrakcji. Ceni wolność i niezależność. Niepoprawny miłośnik samochodów, który wierzy, że pod masą śrubek i mechanizmów kryje się dusza. Poza tym dziennikarz - motoryzacyjny oczywiście.

DODAJ KOMENTARZ