zamknij
REKLAMA
Warszawa-motocykle-na-buspasach

Od sezonu 2020 kierowcy i motocykliści w Warszawie muszą przyzwyczaić się do nowego porządku jazdy. Pierwsze buspasy dla motocyklistów już są w przygotowaniu.

W ostatnich latach kilka dużych miast w Polsce buspasy do jazdy dla motocyklistów. W każdym przypadku zmiana niosła ze sobą poprawę bezpieczeństwa i płynności ruchu.

Warszawa w 2018 roku wpuściła motocyklistów na kilka buspasów w ramach programu testowego. Opinie motocyklistów, a także kierowców autobusów i innych użytkowników były pozytywne. Jedynie policja miała wątpliwości… Rzetelna analiza argumentów wygrała i w ten sposób dnia 25 lutego o 7:40, Prezydent Warszawy poinformował o nadchodzącej zmianie prawa.

Rafał Trzaskowski, Prezydent m. st. Warszawy: „Po dwóch sezonach testów czas na ostateczną decyzję: w Mieście Stołecznym Warszawa motocykliści będą mogli jeździć po buspasach! Pilotaż tego rozwiązania przyniósł pozytywne wyniki, dlatego z przyjemnością wdrożymy je na stałe. Zmiany w organizacji ruchu i oznakowaniu będą wprowadzane już od kwietnia.”

Niestety niedługo później przyszła pandemia koronawirusa COVID-19, więc miasto miało inne priorytety – co jest w zupełności zrozumiałe. Mając na względzie trudną sytuację wirusową, redakcja Motogen.pl zapytała Urząd Miasta, czy buspasy dla motocyklistów są w trakcie przygotowań.

Rzecznik prasowy Urzędu m.st. Warszawy odpowiedział:

„Zgodnie z zapowiedziami stołeczny ratusz będzie wprowadzał stosowne zmiany w organizacji ruchu i oznakowaniu buspasów.

Zatwierdzone są już m.in. nowe organizacje ruchu dla:
– ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r.,
– ul. Radzymińskiej (na odcinku od ul. Trockiej do Młodzieńczej),
– ul. Puławskiej (od ul. Niedźwiedziej do Doliny Służewieckiej).

Dokumenty zostały już przekazane do Zarządu Transportu Miejskiego, który będzie odpowiedzialny za wdrożenie tych zmian na ulicach. Zmiany będą wprowadzane sukcesywnie.

Materiał powstał we współpracy z redakcją Motogen.pl.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ  Problemem mogą być baterie do samochodów elektrycznych
Tagi: buspasy dla motocyklibuspasy dla motocyklistówmotocykle na buspasachwarszawa

DODAJ KOMENTARZ