zamknij
REKLAMA
HyperFocal: 0
Fot. Materiały prasowe Subaru

WRX STI to sześć liter, które w gamie Subaru od lat dają gwarancję wielkiej mocy i ogromnych emocji. Już w przyszłym roku moc modelu będzie nie tylko wielka, ale wręcz jeszcze większa. Japońska marka zgłosiła właśnie wniosek do amerykańskiego NHTSA wniosek korygujący system dekodujący numery VIN modeli na rok 2019. Według pisma nowa moc auta sięgnie 310 koni mechanicznych.

Pod maską Subaru WRX STI drzemie 2,5-litrowy, doładowany silnik benzynowy. Motor posiada cztery cylindry, które zostały ustawione w układzie typu bokser. Co jest cechą charakterystyczną jednostki? Bez wątpienia charakterystyczny dźwięk, a konkretniej gardłowy ryk. Poza tym motor dosłownie kipi mocą. Wersja dostępna w salonach do tej pory oferuje 305 koni mechanicznych. Jako że moment obrotowy sięga 405 Nm, przyspieszenie do pierwszej setki wynosi 5,2 sekundy. Prędkość maksymalna została określona na 205 km/h.

Subaru WRX STI moc rośnie

Już w roku 2019 Japończycy zmodernizują jednak nieco rasowego boksera. Według dokumentu, który wpłynął do amerykańskiej instytucji NHTSA, moc 2,5-litrowego benzyniaka podskoczy o 5 koni mechanicznych. Skok nie jest potężny. Nie ma się zatem co spodziewać, że w sposób drastyczny wpłynie na poprawę osiągów. Może jedynie nieznacznie zwiększyć prędkość maksymalną, ewentualnie szybkość reakcji na wciśnięcie pedału gazu podczas jazdy z większą prędkością.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ  Używane Porsche 911 997 [2004-2012]
Tagi: silnik bokserSubaruSubaru WRXTurbo
Kuba Brzeziński

Autor Kuba Brzeziński

Czasami racjonalista, czasami pedantyczny wielbiciel abstrakcji. Ceni wolność i niezależność. Niepoprawny miłośnik samochodów, który wierzy, że pod masą śrubek i mechanizmów kryje się dusza. Poza tym dziennikarz - motoryzacyjny oczywiście.

DODAJ KOMENTARZ