zamknij
REKLAMA
ozonowanie auta

W czasie kiedy czystość i higiena jest dla wszystkich priorytetem, kierowcy także szukają sposobów na zadbanie o swoje auto i pozbycie się z niego wszelkich zarazków i bakterii. Odpowiedzią na tę potrzebę zdaje się być usługa ozonowania – jeszcze 2 miesiące temu nie tak popularna, a teraz jedna z najbardziej pożądanych usług w warsztatach samochodowych.

Jak to jest tak naprawdę z tym ozonowaniem auta?

Ozonowanie to jedna z najskuteczniejszych, a co ciekawe, najprostszych metod efektywnego czyszczenia wnętrza pojazdu. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Pozwala bowiem na pozbycie się niechcianych zapachów, pleśni, alergenów oraz różnego rodzaju pyłków niezauważalnych ludzkim okiem, ale kryjących się w zakamarkach auta. Metoda ta rekomendowana jest przez Inter Cars w ramach akcji #pomagamypomagać.

Gdy świat walczy z koronawirusem, to zrozumiałe, że ozonowanie stało się istotne również ze względów bezpieczeństwa. Jak mówi w rozmowie z portalem warsztat.pl prof. dr hab. Stanisław Ignatowicz, czołowy polski entomolog, prowadzący szkolenia w zakresie ozonowania:

Nauka wielokrotnie wykazała, że wirusy są bardziej wrażliwe niż bakterie, a wśród wirusów najbardziej wrażliwe są te, które mają osłonkę lipidową na zewnątrz. Do nich należy SARS-CoV-2. Jeśli cokolwiek zmienimy w tej osłonce, wirus traci możliwości infekcji. Ozon niszczy nowego wirusa. Ozonowanie wnętrza samochodu jest na dziś bardzo dobrym i rozsądnym rozwiązaniem w warsztatach samochodowych.

Przy użyciu najpopularniejszych, 5-gramowych urządzeń, zalecana jest  20-minutowa procedura.

Warto ozonować pojazd przyjmowany do serwisu, bo nigdy nie wiemy wszystkiego o samochodzie, który dostajemy do naprawy. Mogły tam przebywać różne osoby, auto mogło przyjechać prosto zza granicy – dodaje profesor Ignatowicz.

To najważniejsze zalety ozonowania, które czynią je dla auta tak istotnym!

Ozonowanie korzystnie wpływa na bezpieczeństwo również dlatego, że dodatkowo w czasie wykonywania procedury, samochód jest dezynfekowany, a wszelkie bakterie zostają zniszczone. Odkażone wnętrze jest pozbawione pyłków, roztoczy i drobnoustrojów, które mogą powodować reakcje alergiczne.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ  Czy ocieplać akumulator?

Dodatkowym pozytywnym skutkiem ozonowanie jest też pozbycie się  nieprzyjemnego zapachu w aucie, np. do dymie papierosowym, a także usunięcie toksycznych substancji, które mogą znajdować się w tapicerce pojazdu, m.in. pozostałości po środkach czyszczących.

Wybierz usługę ozonowania w profesjonalnym warsztacie!

Wyszukaj na MOTOINTEGRATOR.COM warsztat w Twojej okolicy, który oferuje ozonowanie.

#pomagamypomagać #bezpiecznywarsztat

Tagi: ozonowanie autaprzegląd w koronawirusa
Auto Fakty

Autor Auto Fakty

DODAJ KOMENTARZ