zamknij
REKLAMA
Fot. Materiały prasowe Opel

Nowy crossover Opel Crossland X trafił na linię produkcyjną hiszpańskiej fabryki. Dla niemieckiej marki model jest szansą na poszerzenie rynkowego sukcesu, a dla właściciela Opla – koncernu PSA pierwszym krokiem ku unifikacji technologicznej. Auto powstało w wyniku współpracy połączonego zespołu inżynierów.

Nowy crossover Opel Crossland X jest produkowany w zakładzie w Figueruelas pod Saragossą. Na oficjalnym otwarciu montażu pojawił się gość specjalny – prezes grupy PSA, Carlos Tavares. Szef francuskiego koncernu z jednej strony chciał uczcić start produkcji niezwykle ważnego modelu. Z drugiej miał też okazję po raz pierwszy zobaczyć hiszpańską montownię Opla – marki, którą całkiem niedawno Francuzi kupili od General Motors za 2,2 miliarda euro.

Nowy crossover Opel Crossland X – wielkie perspektywy sprzedażowe

Z crossoverem segmentu B szefowie Opla wiążą ogromne nadzieje. Auto o ostrej stylizacji i wysokim wskaźniku praktyczności powinno wpisać się w nową tendencję na europejskim rynku motoryzacyjnym. W jej głos w najbliższych latach mocno wzrośnie sprzedaż małych SUV-ów. Zdaniem analityków instytutu JATO Dynamics mieszkańcy Starego Kontynentu już w roku 2018 mogą kupić przeszło 2 miliony tego typu pojazdów. W kolejnych latach wolumen powinien dodatkowo rosnąć. A to niewątpliwie niezwykle optymistyczna perspektywa.

Opel Crossland X jest modelem ważnym, jednak nie tylko w nomenklaturze niemieckiej marki. Ma też duże znaczenie w gamie całego koncernu PSA. To pierwsze auto, które w całości zostało opracowane przez połączony zespół niemiecko-francuskich inżynierów. Pierwsze prace konstrukcyjne nad projektem zostały wdrożone w roku 2012. W sumie trwały prawie 5 lat, a całkowity koszt jego realizacji sięgnął kwotę 250 milionów euro.

Nowy Opel Corsa – kolejny cel PSA

Zaraz za Crosslandem X Niemcy i Francuzi zaczną prace nad nową odsłoną Opla Corsy. Hatchback segmentu B jest kolejnym modelem o szczególnym znaczeniu. To wielki hit sprzedaży z Russelsheim – piąta generacja auta funkcjonuje na rynku od 3 lat, a już sprzedała się w ilości 750 tysięcy sztuk. Nowa wersja Corsy w celu optymalizacji wydatków oczywiście zostanie oparta o francuskie podzespoły. Nietrudno zatem podejrzewać, że stanie się technologicznym bliźniakiem Peugeota 208. Poza tym powinna pojawić się na rynku już w roku 2019.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ  Wiecie gdzie produkują auta najwyższej jakości? W Chinach!

Nowy crossover Opel Crossland X i kolejna generacja Opla Corsy to auta, które według deklaracji prezesa PSA – Carlosa Tavaresa będą produkowane w hiszpańskiej fabryce w Figueruelas. Montaż dwóch popularnych modeli stanowi ważny sygnał dla zakładu. Oznacza bowiem, że niedawne przejęcie Opla przez PSA nie wiąże się z likwidacją czy zwolnieniami, a raczej daje dalsze szanse rozwojowe.

Tagi: Opel Crossland XOpel w rękach PSAprodukcja aut
Kuba Brzeziński

Autor Kuba Brzeziński

Czasami racjonalista, czasami pedantyczny wielbiciel abstrakcji. Ceni wolność i niezależność. Niepoprawny miłośnik samochodów, który wierzy, że pod masą śrubek i mechanizmów kryje się dusza. Poza tym dziennikarz - motoryzacyjny oczywiście.

DODAJ KOMENTARZ