zamknij
REKLAMA
Fot. Materiały UPS

Firmy kurierskie eksploatują flotę samochodów nie tylko na długich trasach. Każdego dnia dziesiątki aut kurierskich porusza się również w mieście. Dziś w tej roli sprawdzają się przede wszystkim vany napędzane silnikami diesla. W przyszłości nie będzie jednak na nie miejsca. W przyszłości, która – warto zaznaczyć – zdaniem UPS zaczyna się już teraz!

UPS myślało o elektrycznych samochodach dostawczych od dłuższego czasu. Ewidentnie czuje bowiem kierunek, w którym podążać będzie miejski transport. Aby móc stworzyć idealnego vana, przedsiębiorstwo zaprosiło do współpracy brytyjską firmę Arrival. Założenia postawione przed pojazdem są dość proste – powinien pokonać na jednym ładowaniu nawet 240 kilometrów oraz musiał zostać wyposażony w inteligentne systemy asystujące kierowcy.

Elektryczny van UPS – pierwsze auta jeszcze w tym roku!

Skutek prac brytyjskich konstruktorów jest dość zaskakujący. Z jednej strony van uderza po oczach stylistyczną prostotą. Z drugiej nie brakuje mu ciekawych akcentów w postaci wyoblonych nadkoli czy nowoczesnych świateł. Na razie elektryczne vany trafią na drogi w ramach programu testowego. Będzie ich w sumie 35 oraz wyjadą na ulice dwóch europejskich stolic. Mowa o Londynie i Paryżu. Pojazdy pojawią się we flocie UPS w roku 2018. Wynik testów zadecyduje o tym, czy zaczną kolonizować flotę firmy także w innych miastach.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ  Mustang jednak zostanie elektrykiem. Ford Mach E jeszcze w tym roku!
Tagi: napęd elektrycznypojazdy dostawczesamochód elektrycznyvan
Kuba Brzeziński

Autor Kuba Brzeziński

Czasami racjonalista, czasami pedantyczny wielbiciel abstrakcji. Ceni wolność i niezależność. Niepoprawny miłośnik samochodów, który wierzy, że pod masą śrubek i mechanizmów kryje się dusza. Poza tym dziennikarz - motoryzacyjny oczywiście.

DODAJ KOMENTARZ