zamknij
AKTUALNOŚCI

Audi chyba chce pobić rekord. 17 nowych modeli w 2018 roku

REKLAMA
Fot. Materiały prasowe Audi

Końcówka roku zawsze jest czasem, w którym producenci motoryzacyjni zaczynają budować napięcie na 12 kolejnych miesięcy. Dziś nadszedł czas na Audi. Niemiecka marka podsumowując wyniki finansowe za rok 2017, delikatnie wspomniała o tym, że w roku 2018 nowy model będzie debiutował średnio co 3 tygodnie! A to oznacza nie tylko niezwykle intensywny okres dla całej marki, ale także stawia nowe wyzwania przed konkurentami z segmentu premium.

Audi mniej więcej od dwóch dekad jest jedną z prężniej rozwijających się firm motoryzacyjnych. Nieustannie rozbudowuje gamę zarówno o nowe modele, jak i nowe wersje nadwoziowe. Dzięki temu o ile w latach dziewięćdziesiątych oferowała dosłownie kilka modeli w wersji kombi i sedan, o tyle dziś na ofertę składają się również samochody z segmentu B, C, crossover czy SUV. Wszystko wskazuje na to, że rynkowa ekspansja na tyle spodobała się Niemcom, że na kolejny rok postanowili przygotować prawdziwie zmasowane uderzenie.

Nowe modele Audi? Aż 17 aut w roku 2018!

Prezentacja nowego samochodu mniej więcej co 3 tygodnie oznacza, że w sumie w roku 2018 światło dzienne ujrzy aż 17 modeli. Co to mogą być za auta? Niemcy na razie nie chcieli zdradzać żadnych szczegółów. W końcu zależy im na budowaniu napięcia zarówno w świecie motoryzacyjnych mediów, jak i wśród swoich klientów. Choć przedstawiciele Audi są dosyć tajemniczy, listę części potencjalnych modeli można wskazać bez trudu. Wystarczy przejrzeć zdjęcia szpiegowskie z kilku ostatnich tygodni.

Wszystko wskazuje np. na to, że Audi w roku 2018 postanowi rozszerzyć gamę dostępnych SUV-ów. Nie będzie to jednak model pozycjonowany w dolnej części hierarchii, a raczej na samym jej szczycie. Rynkowy hit – Q-siódemka prawdopodobnie zyska starszego brata. Q8 będzie najbardziej luksusowym modelem ze zwiększonym prześwitem oferowanym do tej pory przez producenta z Ingolstadt. W roku 2018 świat motoryzacyjny może się spodziewać również prezentacji w pełni elektrycznego E-Tron Quattro czy drugiej odsłony modelu Q3. Q-trójka w obecnej formie funkcjonuje na rynku już od 6 lat, a znak upływającego czasu jest w aucie coraz bardziej widoczny.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ  Nowe Audi A1 - siła będzie zaklęta w słowie… sport!

Zmiana dotknie też segment E?

Rok 2018 przyniesie też prawdopodobnie inną, wyjątkowo ważną premierę. Mowa o kolejnej generacji modelu A6. Wolumenowy sedan segmentu E i jedno z chętniej kupowanych Audi pozwoli na pełne odświeżenie oferty po prezentacji nowego A8, A7, A5 i poliftingowego A4. Lwią część 17 premier może zająć dywizja RS, której rozrost przedstawiciele niemieckiej marki zapowiadali od dłuższego czasu. Które modele mogą trafić na tapetę? W roku 2018 szansę na debiut ma chociażby zapowiadany od dłuższego czasu model RS Q5, ewentualnie gorąca odmiana mniejszego crossovera Q2.

W roku 2018 można spodziewać się również premiery nowej wersji Audi A1. O tym, że Niemcy szykują nowość w segmencie B spekuluje się od miesięcy. A teraz premiera jest to o tyle prawdopodobna, że byłaby kolejnym elementem modernizacji oferty samochodów miejskich całej Grupy Volkswagena. W końcu niedawno światło dzienne ujrzał zarówno Volkswagen Polo, jak i Seat Ibiza. Wśród 17 premier świat motoryzacyjny spodziewa się jednak również niespodzianek. A jedną z ważniejszych może się stać m.in. agresywne coupe z tylnym napędem.

Tagi: AudiAudi A1Audi Q8premiera
Kuba Brzeziński

Autor Kuba Brzeziński

Czasami racjonalista, czasami pedantyczny wielbiciel abstrakcji. Ceni wolność i niezależność. Niepoprawny miłośnik samochodów, który wierzy, że pod masą śrubek i mechanizmów kryje się dusza. Poza tym dziennikarz - motoryzacyjny oczywiście.

DODAJ KOMENTARZ