zamknij
REKLAMA
Fot. Materiały prasowe Audi

Premiera rynkowa Audi E-Tron zbliża się wielkimi krokami. Nie ma się zatem co dziwić, że niemiecka marka systematycznie przypomina o elektrycznym crossoverze. Dziś managerowie z Ingolstadt postanowili pochwalić się jedną z większych zalet auta. Otóż będzie się ono ładowało dużo szybciej niż konkurencyjne Tesle. Po mniej niż 30 minutach pojazd będzie gotowy do dalszej jazdy na długim dystansie.

Jedno Audi E-Tron bez wątpienia trzeba przyznać. To samochód, który choć jeszcze nie był zaprezentowany w wersji produkcyjnej, już budzi na tyle duże zainteresowanie, że kierowcy są w stanie rezerwować prawo jego zakupu. Teraz Niemcy postanowili dodatkowo podbudować jego społeczną legendę. Zdradzili bowiem nieco informacji dotyczących technologii ładowania. Inżynierowie zapewniają, że ładowanie przy użyciu szybkiej ładowarki już w mniej niż 30 minut pozwoli na zdecydowane wydłużenie zasięgu auta. I ponoć wynik jest lepszy od tego, który oferuje Tesla.

Audi E-Tron akumulatory – 400 km i 700 kg!

Co więcej wiadomo o bateriach Audi E-Tron? Akumulator o pojemności 95 kilowatogodzin waży 700 kilogramów i pozwoli na pokonanie około 400 kilometrów. Do tego został wyposażony w ciekawie zaprojektowany układ chłodzenia. Ten z jednej strony przy pomocy cieczy odbiera ciepło z akumulatorów i przekazuje je do chłodnicy. Z drugiej strony za pomocą wymiennika ciepła jest w stanie np. zimą podgrzać baterie do roboczej temperatury 25 – 35 stopni Celsjusza.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ  Będą nowe fotoradary. I to aż 600!
Tagi: AudiAudi e-TronAudi E-Tron Quattronapęd elektrycznysamochód elektrycznySUV
Kuba Brzeziński

Autor Kuba Brzeziński

Czasami racjonalista, czasami pedantyczny wielbiciel abstrakcji. Ceni wolność i niezależność. Niepoprawny miłośnik samochodów, który wierzy, że pod masą śrubek i mechanizmów kryje się dusza. Poza tym dziennikarz - motoryzacyjny oczywiście.

DODAJ KOMENTARZ