zamknij
REKLAMA
Toyota Camry

Milion kilometrów na liczniku? Współczesne samochody coraz rzadziej osiągają tak duże przebiegi. Co jednak nie oznacza, że wszystkie po osiągnięciu wartości sześciocyfrowej nadają się już tylko na szrot. Amerykańska organizacja konsumencka Consumer Reports przygotowała raport, w którym uwzględniła modele osiągające duże przebiegi. W ścisłej czołówce znalazły się modele tylko dwóch marek.

Osiągane przebiegi są świetnym narzędziem do tego, by ocenić, czy dany model należy do mniej, czy też do bardziej awaryjnych. Wprawdzie od używanych aut nie oczekuje się już milionowych przebiegów, ale dobrze by było, gdyby były one w stanie przejechać bez większych problemów chociażby 200-300 tys. km. Raport organizacji Consumer Reports dotyczy wprawdzie rynku amerykańskiego, ale część modeli, jakie znalazły się w czołowej dziesiątce, jest dostępna także na europejskim rynku. W dzisiejszych czasach żadną trudnością nie jest też sprowadzenie do Polski używanego auta z USA. Co więcej, można w ten sposób sporo zaoszczędzić. A jeśli do tego można sprowadzić model o dużym stopniu niezawodności, wówczas korzyść jest podwójna.

Ranking został stworzony w oparciu liczbę modeli, które osiągają przebiegi powyżej 200 tys. mil (ok. 320 tys. km).

1. Toyota Camry

Ten najpopularniejszy na rynku amerykańskim model osobowy, osiąga też najczęściej duże przebiegi. Średniej wielkości sedan, większy od europejskiej Toyoty Avensis, w rankingu niezawodności Consumer Reports otrzymał maksymalną ocenę 5/5. Całościowo model ten został oceniony na 83 pkt. na 100 możliwych.

2. Honda Accord

Honda Accord to solidny, dobrze wyposażony sedan średniej wielkości w konkurencyjnej cenie. Consumer Reports wymienia wśród jej zalet dobre osiągi, łatwość prowadzenia, przestronność wnętrza oraz wysokiej jakości wykończenie. Consumer Reports przyznał sedanowi Hondy ocenę 4/5 za niezawodność, zaś łącznie ocenił ten model na 82 pkt.

Honda Accord

3. Toyota Prius

Samochód, który jest pionierem segmentu aut hybrydowych, od lat jest liderem rankingów niezawodności. W 2016 roku model ten ponownie został oceniony przez tę organizację jako najbardziej bezawaryjny samochód na amerykańskim rynku. Prius 2017 otrzymał w badaniu Consumer Reports ponad 90 pkt. za niezawodność (ocena 5/5) i 77 pkt. w całkowitej ocenie.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ  Używane auta miejskie z dużym bagażnikiem do 20 tys. zł – TOP 3

4. Honda CR-V

Popularny SUV Hondy jest obecny na rynku od 1995 roku. Nowy model z 2017 roku zyskał więcej miejsca we wnętrzu, nowe wyposażenie i opcjonalny silnik benzynowy z turbodoładowaniem. Pod względem niezawodności Honda CR-V wypadła przeciętnie w badaniu Consumer Reports, z wynikiem 3/5. Całkowita ocena tego modelu to 77 pkt.

5. Toyota Sienna

Toyota Sienna to rodzinny, ośmioosobowy minivan. Jedyny na rynku amerykańskim minivan z opcją napędu na 4 koła. Zaletą tego modelu jest potwierdzona wieloletnimi badaniami
niezawodność, któremu CR przyznał maksymalną ocenę 5/5. W całkowitej ocenie samochód zyskał 79 pkt.

Toyota Sienna

6. Honda Civic

Historia Hondy Civic zaczęła się w 1972 roku, zaś w 2015 roku zadebiutowała jej 10. generacja modelu. Pewnym zaskoczeniem jest kwestia niezawodności – Consumer Reports przyznał temu modelowi najgorszą ocenę w swojej skali – 1/5. Biorąc pod uwagę wszystkie aspekty samochodu, auto otrzymało 58 pkt.

7. Toyota Corolla

Toyota Corolla jest najpopularniejszym samochodem wszechczasów, do czego w dużej mierze przyczyniła się jej trwałość i niezawodność. Corolla 11. generacji, która zadebiutowała w 2012 roku, otrzymała od Consumer Reports ocenę 5/5 za niezawodność i 77 pkt. za całokształt.

8. Toyota 4Runner

Spokrewniona z Hiluxem Toyota 4Runner jest produkowana od 1984 roku i doczekała się już 5 generacji. Aktualna generacja zadebiutowała w 2009 roku. Za niezawodność 4Runner otrzymał ocenę 5/5, zaś w całkowitej ocenie samochód uzyskał 62 pkt.

Toyota 4Runner

9. Toyota Highlander

Toyota Highlander należy w ocenie CR do najlepszych średniej wielkości SUV-ów, wyróżniając się płynną jazdą, pewnym prowadzeniem i przestronnym wnętrzem. Model zadebiutował w 2000 roku, a od 2013 roku jest w sprzedaży jego trzecia
generacja. W kwestii niezawodności Consumer Reports przyznał Highlanderowi ocenę 4/5, zaś całościowo model uzyskał 84 pkt.

10. Ford F-150

Jedyny w czołowej dziesiątce model spoza Japonii. Obecnie jest to najpopularniejszy samochód w USA. W badaniach Consumer Reports niezawodność F-150 jest poniżej przeciętnej (ocena 2/5), zaś całościowo model ten został oceniony na 65 pkt.

Tagi: HondaHonda AccordHonda CivicprzebiegToyotaToyota Corolla
Wojciech Traczyk

Autor Wojciech Traczyk

W branży motoryzacyjnej już od ponad piętnastu lat. Lubię wszystko, co ma cztery koła, ale interesują mnie również inne zagadnienia z szeroko pojętej branży - od nowinek technologicznych, poprzez kwestie dotyczące zmieniających się przepisów, aż po inwestycje w branży automotive czy też rozbudowę infrastruktury drogowej.

DODAJ KOMENTARZ