zamknij
PORADNIKI

Poradnik kierowcy. Jak wybrać najlepszą kamerę samochodową?

REKLAMA
wideorejestratory_jaki_wybrac_v2

Kupujesz kamerę samochodową? Świetna decyzja! Ten niepozorny sprzęt to wartościowa inwestycja na lata. Dzięki niemu możesz być spokojny w przypadku ewentualnych kolizji na drodze – rejestrator jazdy zapisze całe zdarzenie i będzie stanowić niezbity dowód w sprawie. Jaka kamera samochodowa sprawdzi się na co dzień? Wypunktowaliśmy najważniejsze parametry, które warto sprawdzić przed zakupem.

Jakość obrazu to podstawa
Udowodnienie braku swojej winy podczas kolizji drogowej może nie być najłatwiejszym zadaniem. Dlatego rejestrator samochodowy to podstawa wyposażenia dla każdego kierowcy. Najważniejszym parametrem z pewnością jest jakość obrazu. Jakość Full HD 1080p to niezbędne minimum do zapisania wyraźnego obrazu. Sprawdź też szeroki kąt widzenia (co najmniej 120 stopni), a także przysłona soczewki, która umożliwi rejestrowanie jasnego i wyraźnego obrazu również po zmroku.

Pamięć
Dobra kamera samochodowa powinna dysponować dużą pamięcią wewnętrzną. Jeszcze lepiej, jeśli obsługuje zewnętrzne karty pamięci microSD. Przed zakupem sprawdź, jak pojemną kartę możesz włożyć do urządzenia. Zwróć też uwagę, czy rejestrowany materiał jest nadpisywany na nagranym wcześniej obrazie.

Czujnik ruchu
Jedną z praktyczniejszych funkcji, których powinniśmy szukać w rejestratorach samochodowych, jest czujnik ruchu. Co to takiego? Ta opcja pozwala na automatyczne uruchamianie się kamery wtedy, gdy auto rusza. Funkcja jest przydatna w nieoczekiwanych sytuacjach, np. wtedy, gdy samochód zostanie okradziony lub uderzony podczas postoju na parkingu.

Nagrywanie dźwięku
Nagrywanie dźwięku nie jest niezbędną, ale nadal dość przydatną funkcją oferowaną w kamerkach samochodowych. Dzięki nagrywaniu dźwięków urządzenie może pomóc wykryć dźwięki podczas kolizji czy nasze komentarze, których możemy nie pamiętać po tym stresującym wydarzeniu.

Odbiornik GPS
Niektóre kamery samochodowe są wyposażone w odbiornik GPS, który to pomoże zapisać przejechaną trasę, ale nie tylko. Dzięki tej funkcji rejestrator doda do obrazu prędkość, z jaką porusza się nasze auto, co może być niezwykle przydatne podczas oceny kolizji i naszego położenia.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ  Olej silnikowy - jaki powinien być interwał jego wymiany?

Montaż
Oprócz tego, co znajdziemy „wewnątrz” rejestratora jazdy, ważny jest również sposób montażu, jaki przewidział producent. Kamera może być przymocowana do przedniej szyby lub do deski rozdzielczej. Przed zakupem sprawdź, w jaki sposób możesz zamontować dany model, w czym pomogą Ci internetowe testy czy opinie użytkowników o danym sprzęcie. Przy okazji zwróć też uwagę na długość kabla zasilającego.

Złącza
Na koniec przekonaj się, czy interesujący Cię model posiada złącze USB, dzięki któremu połączysz kamerę z komputerem czy laptopem, a także HDMI do połączenia sprzętu z telewizorem.

Szukasz kamery samochodowej dla siebie? Zobacz polecane modele: www.neonet.pl/car-audio-video/kamery-samochodowe.html i sprawdź, który z nich spełni Twoje oczekiwania.

Tagi: wideorejestratorwideorejestratory
Auto Fakty

Autor Auto Fakty

DODAJ KOMENTARZ