zamknij
REKLAMA
opony letnie Uniroyal

Opony letnie Uniroyal, marki należącej do koncernu Continental, zdają bardzo dobrze egzamin zwłaszcza z jazdy na mokrej nawierzchni. Choć może oferta dostępnych bieżników nie jest bardzo bogata, to jednak szeroki zakres dostępnych rozmiarów sprawia, że opony Uniroyal mogą wybrać właściciele różnorakich modeli oraz wersji.

Uniroyal RainExpert 3

Nowa generacja opony RainExert 3 – podobnie jak jej poprzednia generacja – może się pochwalić dobrymi parametrami na mokrej nawierzchni. Nowoczesny bieżnik kierunkowy skutecznie odprowadza wodę, zmniejszając tym samym ryzyko wystąpienia zjawiska aquaplaningu.

Uniroyal RainExpert 3

Mieszanka gumowa, zastosowana przez producenta w tym modelu, zapewnia odpowiednią przyczepność do suchego i mokrego podłoża, skracając jednocześnie drogę hamowania w tych warunkach. Opona jest cicha, zużywa się równomiernie i zapewnia komfortową jazdę, a przy tym posiada wizualny wskaźnik zużycia bieżnika, który w łatwy sposób pozwala ocenić stan eksploatacji opony.

Opona Uniroyal RainExpert 3 oferowana jest w różnych rozmiarach o średnicy 13, 14, 15 oraz 16 cali, z indeksem nośności od 70 do 98 oraz z indeksem prędkości T, H i V.

>>Zobacz więcej o oponie Uniroyal RainExpert 3<<

Uniroyal RainSport 3

Dzięki technologii SST (skóry rekina), czyli strukturze drobnych żeber, opona Uniroyal RainSport 3 lepiej odprowadza wodę. Dzięki temu mniejsze jest ryzyko wystąpienia zjawiska aquaplaningu. Za dobre parametry odpowiada przy tym asymetryczny i kierunkowy zarazem wzór bieżnika.

Uniroyal RainSport 3

Opona ta, poza krótką drogą hamowania zwłaszcza na mokrej nawierzchni, charakteryzuje się również dobrą przyczepnością podczas szybszego pokonywania zakrętów. Przy tym generuje stosunkowo niewiele hałasu przez cały okres jej użytkowania.

Opona Uniroyal RainSport 3 oferowana jest w różnych rozmiarach o średnicy 14, 15, 16, 17, 18, 19 oraz 20 cali, z indeksem nośności od 77 do 104 oraz z indeksem prędkości T, H, V i Y.

>>Zobacz więcej o oponie Uniroyal RainSport 3<<

Uniroyal RainExpert 3 SUV

Opona RainExert 3 SUV jest kolejną generacją tego modelu opony stworzoną z myślą o coraz bardziej popularnym segmencie SUV. Odznacza się szczególnie dobrymi parametrami jazdy na mokrej nawierzchni.

Uniroyal RainExpert 3 SUV

Model wyposażono w nowoczesny bieżnik kierunkowy, który skutecznie odprowadza wodę, zmniejszając ryzyko powstania zjawiska aquaplaningu. Mieszanka gumowa, zastosowana w tym modelu, zapewnia odpowiednią przyczepność do suchego i mokrego podłoża, skracając jednocześnie drogę hamowania. Opona jest cicha, zużywa się równomiernie i zapewnia komfortową jazdę. Istotny jest tu także wizualny wskaźnik zużycia bieżnika, który w łatwy sposób pozwala ocenić stan eksploatacji opony.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ  Czy opony letnie mają jakieś oznaczenia?

Opona Uniroyal RainExpert 3 SUV oferowana jest w różnych rozmiarach o średnicy 15, 16, 17 oraz 18 cali, z indeksem nośności od 96 do 112 oraz z indeksem prędkości T, H i V.

>>Zobacz więcej o oponie Uniroyal RainExpert 3 SUV<<

Uniroyal RainSport 3 SUV

Opona ta pojawiła się na rynku w 2014 r. Najważniejszą cechą tego modelu opony jest technologia Skóry Rekina (SST), która zapewnia, dzięki odpowiedniej strukturze drobnych żeber, szybsze odprowadzanie wody, zmniejszając ryzyko wystąpienia zjawiska aquaplaningu. Łączy ona w sobie zalety asymetrycznego i kierunkowego wzoru bieżnika.

Uniroyal RainSport 3 SUV

Poza tym opona RainSport 3 SUV zapewnia stosunkowo krótką drogę hamowania na różnych typach nawierzchni oraz dobrą przyczepność na zakrętach. Opona ta charakteryzuje się również niskim poziomem hałasu przez cały okres eksploatacji.

Opona Uniroyal RainSport 3 SUV oferowana jest w różnych rozmiarach o średnicy 17, 18, 19, 20 oraz 21 cali, z indeksem nośności od 97 do 111 oraz z indeksem prędkości T, H i V.

>>Zobacz więcej o oponie Uniroyal RainSport 3 SUV<<

Uniroyal Rain Max 2

Opona Rain Max 2 jest przeznaczona przeznaczona m.in. do pojazdów dostawczych. Podczas jej projektowania szczególny nacisk położono na maksymalizację przebiegu oraz bezpieczeństwo użytkowania na mokrej nawierzchni. Bieżnik wyposażono w trzy głębokie rowki obwodowe, które odprowadzają wodę i zmniejszają ryzyko aquaplaningu.

Uniroyal Rain Max 2

W połączeniu ze sztywnym, stalowym opasaniem uzyskano optymalne rozłożenie ciężaru, przez co opona zużywa się równomiernie oraz nie odkształca się nawet przy dużym załadunku. Sztywne barki dodatkowo poprawiają precyzję prowadzenia na krętej drodze, także przy większych prędkościach. Skrócono też drogę hamowania dzięki zastosowaniu unikalnej technologii Rain Tyre.

Opona Uniroyal Rain Max 2 oferowana jest w różnych rozmiarach o średnicy 13, 14, 15 oraz 16 cali, z indeksem nośności od 88 do 115 oraz z indeksem prędkości Q, R, T i H.

>>Zobacz więcej o oponie Uniroyal Rain Max 2<<

Tagi: jakie opony do autaoponyopony letnieUniroyal
Wojciech Traczyk

Autor Wojciech Traczyk

W branży motoryzacyjnej już od ponad piętnastu lat. Lubię wszystko, co ma cztery koła, ale interesują mnie również inne zagadnienia z szeroko pojętej branży - od nowinek technologicznych, poprzez kwestie dotyczące zmieniających się przepisów, aż po inwestycje w branży automotive czy też rozbudowę infrastruktury drogowej.

DODAJ KOMENTARZ