zamknij
REKLAMA
opony letnie Pirelli

Opony włoskiej marki Pirelli należą do tzw. segmentu premium i oferują szeroką gamę modeli dostosowanych do różnych typów pojazdów oraz na różne warunki pogodowe. Opony letnie Pirelli bardzo często są wybierane przez producentów aut na pierwszy montaż w nowych modelach. Stosowana przez firmę nowoczesna technologia sprawia, że opony tej marki należą do ścisłej czołówki w wielu kategoriach. Oto nasz przegląd godnych polecenia opon letnich marki Pirelli.

Opona letnia Pirelli Cinturato P1 Verde

Jest to zaawansowana technologicznie opona letnia marki Pirelli z linii Green Performance, której głównym celem jest obniżenie negatywnego wpływu na środowisko. W tym celu do jej konstrukcji wykorzystano nanotechnologiczne rozwiązania na każdym etapie produkcji opony. Przełożyło się to na mniejsze opory toczenia i redukcję hałasu. Dzięki temu udało się ograniczyć emisję CO2 i zużycie paliwa.

Pirelli Cinturato P1 Verde

Hybrydowa mieszanka i innowacyjny projekt wzoru bieżnika znacznie zwiększają bezpieczeństwo prowadzenia zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni. Udało się zniwelować drgania oraz zagwarantować efektywne odprowadzanie wody. P1 Cinturato Verde jest przeznaczona głównie do aut kompaktowych poruszających się głównie w ruchu miejskim.

Opona Pirelli Cinturato P1 Verde dostępna jest w rozmiarach o średnicy 14, 15, 16 i 17 cali, z indeksem nośności od 74 do 98 i indeksem prędkości T, H i V.

>>Zobacz więcej o oponie Pirelli Cinturato P1 Verde<<

Opona letnia Pirelli Cinturato P7

Cinturato P7 jest pierwszą oponą w ramach gamy Green Performance, której celem jest redukcja wpływu na spalanie oraz emisję CO2. Zastosowane rozwiązania pozwoliły jej zwyciężyć w testach opon przeprowadzonych m.in. przez ADAC w 2010 r., a także magazyny motoryzacyjne. Zaawansowany materiał hybrydowy, z jakiego wykonano oponę, umożliwia równoważenie w niej ciśnienia podczas jazdy, umożliwiając zmniejszenie zużycia bieżnika, a więc wyższą trwałość ogumienia.

Pirelli Cinturato P7

Zoptymalizowany wzór bieżnika z charakterystycznym układem bloczków zmniejsza opory toczenia. Pozwoliło to ograniczyć generowany hałas podczas jazdy, zwiększyć komfort pasażerów oraz zmniejszyć uciążliwość dla otoczenia. Wzmocnione barki opony i zwarte bloki w centralnej części bieżnika zapewniają znakomitą przyczepność podczas pokonywania zakrętów. Cztery szerokie rowki wzdłużne szybko i skutecznie odprowadzają wodę spod powierzchni opony, minimalizując ryzyko wystąpienia poślizgu hydrodynamicznego.

Opona Pirelli Cinturato P7 dostępna jest w rozmiarze o średnicy 16, 17, 18 i 19 cali, z indeksem nośności od 86 do 105 i indeksem prędkości H, V, W i Y.

>>Zobacz więcej o oponie Pirelli Cinturato P7<<

Opona letnia Pirelli Cinturato P7 Blue

Opona Cinturato P7 Blue, będąca rozszerzeniem opony Cinturato P7, przeznaczona jest do samochodów średnich i dużych. Wersja Blue uzyskała najwyższe oceny w hamowaniu na mokrej nawierzchni i oporach toczenia. Prawie oferowane rozmiary posiadają podwójne oznaczenie „A” na unijnej etykiecie. Opona chwalona jest także za niewielkie i równomierne zużycie.

Pirelli Cinturato P7 Blue

Pirelli Cinturato P7 Blue posiada asymetryczny bieżnik z 4 szerokimi i wzdłużnymi rowkami. Odpowiadają one za szybkie usuwanie wody spod opony, dzięki czemu ryzyko wystąpienia zjawiska aquaplaningu jest mniejsze. Użyta do produkcji mieszanka gumowa polepszyła przyczepność i hamowanie na mokrej nawierzchni. Dzięki równomiernemu rozkładowi ciśnienia na styku opony z nawierzchnią zużywa się ona wolniej i równomiernie. Wzmocniony karkas bieżnika powoduje zmniejszenie rozproszenia energii, a tym samym wpływa na redukcję oporu toczenia.

Opona Pirelli Cinturato P7 Blue dostępna jest w rozmiarach o średnicy 16, 17 i 18, z indeksem nośności od 91 do 101 i indeksem prędkości H, V, W i Y.

>>Zobacz więcej o oponie Pirelli Cinturato P7 Blue<<

Opona letnia Pirelli P Zero

Pirelli P Zero to opona zaprojektowana z myślą o samochodach o dużej mocy silnika. Specjalna struktura opony umożliwia minimalizację odkształceń będących wynikiem działania siły odśrodkowej, a asymetryczny wzór bieżnika zapewnia precyzyjną reakcję pojazdu na ruchy kierownicą.

Pirelli P Zero

Trzy wzdłużne żebra zwiększają sztywność bieżnika i stały obszar docisku. Dzięki temu opona skuteczniej hamuje, zachowując doskonałą przyczepność nawet przy dużych prędkościach. Trzy szerokie kanały wzdłużne bardzo szybko odprowadzają natomiast wodę ze styku opony z nawierzchnią, skutecznie zmniejszając ryzyko wystąpienia zjawiska aquaplaningu. Innowacyjna, asymetryczna rzeźba bieżnika optymalizuje z kolei docisk koła do podłoża przy dużych prędkościach. Przekłada się to na redukcję hałasu oraz wolniejsze zużycie opony.

Opona Pirelli P Zero jest dostępna w rozmiarach o średnicy 18, 19, 20, 21 i 22 cali, z indeksem nośności od 88 do 113 i indeksem prędkości V, W i Y.

>>Zobacz więcej o oponie Pirelli P Zero<<

Opona letnia Pirelli P Zero Corsa Asimmetrico 2

P Zero Corsa Asimmetrico 2 jest oponą letnią klasy Ultra High Performance przeznaczoną do samochodów osobowych z mocnymi jednostkami napędowymi. Opona charakteryzuje się niskimi oporami toczenia, a bieżnik składa się z trzech wyspecjalizowanych obszarów zapewniających optymalną przyczepność zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni. Mocny oplot redukuje odkształcenia wytwarzane przez siłę odśrodkową. Mieszanka gumowa znosi wysokie temperatury powstające podczas szybkiej jazdy, co pozwala nawet okazjonalnie wykorzystywać ją na torze.

Pirelli P Zero Corsa Asimmetrico 2

Innowacyjna mieszanka zapewnia najwyższe osiągi na mokrej i suchej nawierzchni oraz zmniejszony opór toczenia, świetną trakcję i skuteczne hamowanie. Wzmocniona konstrukcja karkasu zwiększa sztywność ścian bocznych, które utrzymają najlepsze parametry odkształcania. P Zero Corsa Asimmetrico 2 ma specjalnie zaprojektowany, asymetryczny wzór bieżnika zapewniający szeroką i stabilną powierzchnię kontaktu z nawierzchnią.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ  Opony o większym profilu - relikt przeszłości czy dobry pomysł na dziś?

Opona Pirelli P Zero Corsa Asimmetrico 2 jest dostępna w rozmiarach o średnicy 18, 19, 20 i 21 cali, z indeksem nośności od 91 do 107 i indeksem prędkości Y.

>>Zobacz więcej o oponie Pirelli P Zero Corsa Asimmetrico 2<<

Opona letnia Pirelli P Zero Corsa Direzionale

To kolejna odmiana opony P Zero, różniące się od wcześniejszych kierunkową rzeźbą bieżnika. Takie rozwiązanie w połączeniu z głębokimi rowkami obwodowymi zapewnia optymalną trakcję zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni. Zastosowany oplot minimalizuje odkształcenia będące wynikiem działania znacznej siły odśrodkowej, a mieszanka gumowa zawiera dodatek polimerów niewrażliwych na wysokie temperatury powstające w trakcie szybkiej jazdy.

Pirelli P Zero Corsa Direzionale

Tak jak w pozostałych oponach P Zero, posiada ona innowacyjną mieszanką zapewniającą bardzo dobre osiągi bez względu na nawierzchnię, oraz wzmocnioną konstrukcję karkasu zapewniającą sztywność ścian bocznych. Wspomniany kierunkowy wzór bieżnika ze wzdłużnymi kanałami skutecznie odprowadzają wodę i zapewniają wyjątkową precyzję kierowania.

Opona Pirelli P Zero Corsa Direzionale dostępna jest w rozmiarach o średnicy 17, 18, 19 i 20 cali, z indeksem nośności od 84 do 97 i indeksem prędkości Y.

>>Zobacz więcej o oponie Pirelli P Zero Corsa Direzionale<<

Opona letnia Pirelli P Zero Nero GT

Stanowiąca ewolucję modelu P Zero Nero ta opona letnia posiada szerszą gamę rozmiarów, dzięki czemu mogą ją stosować także właściciele średnio- i dużo-litrażowych sedanów oraz sportowych limuzyn.

Pirelli P Zero Nero GT

Składniki mieszanki i wzór bieżnika zostały zoptymalizowane, dzięki wprowadzeniu najnowszych zdobyczy technologicznych. Nowe składniki mają zrównoważoną zawartość krzemionki, pozwalającą na zwiększenie efektywności odprowadzania wody, bez żadnego kompromisu w kwestii sportowych osiągów, zarówno na suchych, jak i mokrych nawierzchniach.

Opona Pirelli P Zero Nero GT jest dostępna w rozmiarach o średnicy 16, 17, 18, 19, 20, 21 i 22 cali, z indeksem nośności od 81 do 104 i indeksem prędkości V, W i Y.

>>Zobacz więcej o oponie Pirelli P Zero Nero GT<<

Opona letnia Pirelli P Zero Rosso

Kolejna letnia opona marki Pirelli przeznaczona do aut o sportowych osiągach, wyposażonych w elektroniczne systemy kontroli trakcji, stabilizacji toru jazdy. Asymetryczny bieżnik opony w umieszczonym centralnie żebrze zwiększa precyzję w trakcie przyspieszania i hamowania. Poprawiona została przyczepność na suchej i mokrej nawierzchni dzięki zastosowaniu technologii Zero Concept. Szerokie rowki usuwające wodę spod powierzchni opony zmniejszają ryzyko wystąpienia aquaplaningu. Komfort akustyczny jest zapewniony dzięki zaokrąglonym nacięciom, których zadaniem jest redukcja emisji hałasu.

Pirelli P Zero Rosso

Dodatek krzemionki do składu gumy zapewnia lepszą przyczepność na mokrej nawierzchni i redukcję oporów toczenia na suchej. Materiał PenTec jest dodatkowym wzmocnieniem dla konstrukcji opony, a system Flexi zapewnia jednorodną budowę. Ma to pomagać w utrzymaniu kontaktu koła z nawierzchnią nawet przy dużych prędkościach.

Opona Pirelli P Zero Rosso jest dostępna w rozmiarach o średnicy 16, 17, 18, 19 i 20 cali, z indeksem nośności od 88 do 110 i indeksem prędkości V, W i Y.

>>Zobacz więcej o oponie Pirelli P Zero Rosso<<

Opona letnia Pirelli Scorpion ATR

Scorpion ATR jest oponą przeznaczoną do samochodów z napędem na cztery koła. Charakteryzuje się optymalną przyczepnością zarówno na nawierzchni asfaltowej, jak i w warunkach off-road.

Pirelli Scorpion ATR

Specjalnie zaprojektowany bieżnik ma za zadanie zapewnienie optymalnych właściwości jezdnych, bez względu na rodzaj warunków pogodowych czy nawierzchni. Został on wytworzony ze wzmocnionej krzemionką mieszanki, czyniąc go odpornym na zużycie i zarazem wytrzymałym na uszkodzenia. Specjalna konstrukcja oparta na innowacyjnej technologii gwarantuje komfort i precyzję prowadzenia. Budowa opony Scorpion ATR oparta na centralnym ożebrowaniu dodatkowo usztywnia oponę, zapobiegające jej odkształcenion spowodowanym działaniem siły odśrodkowej i nierównomiernemu zużyciu.

Opona Pirelli Scorpion ATR dostępna jest w rozmiarach o średnicy 14, 15, 16, 17, 18, 19 i 22 cali, z indeksem nośności od 88 do 116 i indeksem prędkości T oraz H.

>>Zobacz więcej o oponie Pirelli Scorpion ATR<<

Opona letnia Pirelli Scorpion Verde

Opona Scorpion Verde przeznaczona jest do modeli z segmentu SUV-ów. Zapewnia stosunkowo niskie opory toczenia, redukując tym samym zużycie paliwa. Ponadto sprawdza się też na nieutwardzonych nawierzchniach.
Kontur i skład mieszanki bieżnika jest opracowany z wykorzystaniem nanotechnologii, dzięki czemu udało się osiągnąć dobrą przyczepność na różnych rodzajach nawierzchni.

Pirelli Scorpion Verde

Efektywne hamowanie na mokrej drodze Scorpion Verde zawdzięcza wzmocnieniom barków oraz nowoczesnym materiałom polimerowym wykorzystanym do produkcji mieszanki gumowej. System rowków obwodowych gwarantuje sprawne odprowadzanie wody z nawierzchni, co ogranicza wystąpienie zjawiska aquaplaningu.

Opona Pirelli Scorpion Verde dostępna jest w rozmiarach o średnicy 16, 17, 18, 19, 20, 21 i 22 cali, z indeksem nośności od 96 do 112 i indeksem prędkości H, V, W i Y.

>>Zobacz więcej o oponie Pirelli Scorpion Verde<<

Tagi: jakie opony do autaoponyopony letniePirelli
Wojciech Traczyk

Autor Wojciech Traczyk

W branży motoryzacyjnej już od ponad piętnastu lat. Lubię wszystko, co ma cztery koła, ale interesują mnie również inne zagadnienia z szeroko pojętej branży - od nowinek technologicznych, poprzez kwestie dotyczące zmieniających się przepisów, aż po inwestycje w branży automotive czy też rozbudowę infrastruktury drogowej.

DODAJ KOMENTARZ