zamknij
REKLAMA
opony letnie Kleber

Opony francuskiej marki Kleber, należącej obecnie do grupy Michelin, należą do klasy średniej, łącząc stosunkowo niedużą cenę z zadowalającymi już właściwościami jezdnymi. Wprawdzie oferta rynkowa nie jest specjalnie rozbudowana, to jednak właściciele większości dostępnych na rynku typów aut powinni znaleźć dla siebie odpowiednią propozycję. W naszym artykule przedstawiamy dostępne na rynku opony letnie Kleber.

Opona letnia Kleber Dynaxer HP3

Letnie opony klasy średniej Kleber Dynaxer HP3 zostały zaprojektowane z myślą o samochodach miejskich, kompaktowych oraz minivanach. Bardzo dobrze sprawdzają się w warunkach jazdy dynamicznej i rekreacyjnej i zapewniają odpowiedni poziom bezpieczeństwa na mokrej nawierzchni.

Kleber Dynaxer HP3

Łukowaty profil barku opony ułatwia pokonywanie głębokiej wody, a szerokie wzdłużne rowki zapewniają szybki drenaż wody. Liczne, ostre krawędzie poprawiają przyczepność na suchej drodze, a centralny pas zapewnia dokładne przeniesie ruchów kierownicy na drogę. Zastosowanie hybrydowej polimerowo-krzemionkowej mieszanki w Dynaxer HP3 zapewnia równomierne zużycie opony i wydłużoną jej trwałość.

Opona Kleber Dynaxer HP3 oferowana jest w rozmiarach o średnicy 14, 15, 16, 17, 18 i 19 cali, z indeksem nośności od 78 do 102 i z indeksem prędkości T, H, V i W.

>>Zobacz więcej o oponie Kleber Dynaxer HP3<<

Opona letnia Kleber Dynaxer HP3 SUV

Opona Kleber Dynaxer HP3 SUV jest odmianą popularnej opony letniej przeznaczoną do modeli z segmentu SUV. Została jednak zmodernizowana, aby zapewnić bezpieczną i komfortową jazdę w większych samochodach. Na mokrej nawierzchni opona zachowuje wysoką przyczepność oraz szybko odprowadza wodę podczas jazdy w kałużach. Kształt bieżnika opony zwiększa kontrolę nad autem w różnych warunkach drogowych. Konstrukcja opony nie generuje dodatkowych drgań i hałasów. Opona ta ma małe opory toczenia, co przekłada się na redukcję spalania.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ  Bridgestone Turanza T005 - mistrz mokrej nawierzchni?
Kleber Dynaxer HP3 SUV

Hybrydowa polimerowo-krzemionkowa mieszanka opony Dynaxer HP3 zapewnia równomierne jej zużycie i wydłużoną trwałość przy zachowaniu dobrej przyczepności przez cały okres eksploatacji.

Opona Kleber Dynaxer HP3 SUV oferowana jest w czterech rozmiarach: 205/70R16 97 H, 215/65R16 98 H, 215/60R17 96 H i 215/55R18 99 V.

>>Zobacz więcej o oponie Kleber Dynaxer HP3 SUV<<

Opona letnia Kleber Viaxer

Opony z serii Viaxer przeznaczone są do użytkowania przez cały sezon letni i zaliczane są do ogumienia klasy średniej. Zaprojektowane zostały z myślą o samochodach eksploatowanych głównie w warunkach ruchu miejskiego i szosowego. Inżynierowie konstruując ten model skupił się na rozwiązaniach, mających zagwarantować bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Kleber Viaxer

W zależności od rozmiaru, zastosowano asymetryczny lub symetryczny wzór bieżnika, który zapewnia skuteczne hamowanie zarówno na suchych, jak i mokrych nawierzchniach. Masywne klocki w części barkowej i środkowej zapewniają odpowiednie parametry podczas hamowania oraz dynamicznego przyspieszania pozwalając na zwiększenie kierowalności i płynności jazdy. Dzięki lamelom na klockach w strefie barku oraz licznym kanałom wzdłużnym i poprzecznym, opona skutecznie rozbija warstwę wody gromadzącą się przed czołem opony i odprowadza ją na boki kanałami drenażowymi. Zapewnia to bardzo dobrą ochronę przed zjawiskiem poślizgu hydrodynamicznego.

Opona Kleber Viaxer oferowana jest w rozmiarach o średnicy 13 i 14 cali, z indeksem nośności od 70 do 83 i z indeksem prędkości T.

>>Zobacz więcej o oponie Kleber Viaxer<<

Tagi: jakie opony do autaKleberoponyopony letnie
Wojciech Traczyk

Autor Wojciech Traczyk

W branży motoryzacyjnej już od ponad piętnastu lat. Lubię wszystko, co ma cztery koła, ale interesują mnie również inne zagadnienia z szeroko pojętej branży - od nowinek technologicznych, poprzez kwestie dotyczące zmieniających się przepisów, aż po inwestycje w branży automotive czy też rozbudowę infrastruktury drogowej.

DODAJ KOMENTARZ