zamknij
REKLAMA
opony Continental

Niemiecki koncern oponiarski Continental to jedna z najstarszych i zarazem największych dziś firm działających w tej branży. Obecnie w swojej ofercie ma szeroki wybór różnych opon letnich, zimowych oraz specjalnego przeznaczenia. Nowoczesna technologia stosowana w oferowanych na rynku oponach zapewnia ich wysoką jakość oraz bardzo dobre parametry na różnego typu nawierzchniach. W poniższym zestawieniu przedstawiamy najpopularniejsze opony letnie Continental z aktualnej oferty firmy.

Continental ContiPremiumCont 5

Ta letnia opona klasy premium przeznaczona jest dla szerokiego grona samochodów osobowych i typu SUV. Zastosowanie nowoczesnych technologii przyczyniło się do skrócenia drogi hamowania, zmniejszenia oporów toczenia i poprawy właściwości jezdnych. Dwuczęściowy asymetryczny bieżnik zapewnia bardzo dobrą przyczepność na suchej i mokrej nawierzchni. Zoptymalizowane trójwymiarowe krawędzie wpływają natomiast na równomierny rozkład sil nacisku. Krawędzie te dodatkowo usuwają wodę z powierzchni opony, co znacznie skróciło drogę hamowania na mokrej nawierzchni.

Continental ContiPremiumContact 5

Zapożyczone od modelu ContiSportContact 5 makro-bloki zwiększają powierzchnię styku opony z nawierzchnią, gwarantując stabilniejsze i bezpieczniejsze prowadzenie nawet w ekstremalnych warunkach na drodze. W oponie ContiPremiumContact 5 udało się także zredukować opory toczenia, przy jednoczesnej poprawie komfortu jazdy.

>>Zobacz więcej o oponie Continental ContiPremiumCont 5<<

Continental ContiSportContact 5

W porównaniu z poprzednią generacją nowy model to przede wszystkim krótsza droga hamowania w każdych warunkach pogodowych. Opatentowana mieszanka Black Chill zawiera zawiesinę cząstek zwiększających współczynnik tarcia, dzięki czemu skraca drogę hamowania. Podczas hamowania mieszanka ta generuje ponadto naturalną częstotliwość drgań. Zawarte w niej polimery krótkołańcuchowe reagują na tę częstotliwość, a tym samym zapewniają optymalne pochłanianie energii i szybkie wytracenie prędkości.

Continental ContiSportContact 5

Przy stałej prędkości wibracje opony są znacznie mniejsze za sprawą polimerów długołańcuchowych, które wydajniej uwalniają zgromadzoną energię, znacznie zmniejszając opór toczenia. Dzięki temu opona ma lepsze własności trakcyjne oraz znacznie wolniej się nagrzewa. Konstrukcja makrobloków zewnętrznego barku bieżnika gwarantuje ponadto większą powierzchnię styku z nawierzchnią. Dzięki temu opona może optymalnie dostosować się do nawierzchni drogi.

>>Zobacz więcej o oponie Continental ContiSportContact 5<<

Continental ContiEcoContact 5

ContiEcoContact 5 jest letnią oponą przyjazną dla środowiska. Innowacyjne rozwiązania sprawiły, że łączy ona oszczędność surowców, ekonomizację zużycia paliwa i krótką drogę hamowania na mokrych i suchych drogach. Nowatorska mieszanka gumowa z dodatkami polimerowymi, wpływa na niskie opory toczenia i krótką drogę hamowania na mokrej nawierzchni. Kontur opony zwiększa osiągane przebiegi, a wzór bieżnika poprawia charakterystykę hamowania w deszczu. Sztywne obwodowe żebra bieżnika zapewniają dobre hamowanie oraz precyzję prowadzenia i stabilność kierunkową.

Continental ContiEcoContact 5

Optymalne rozmieszczenie szerokich kanałów obwodowych w środkowej części bieżnika i ukośne nacięcia na wewnętrznym barku umożliwiają bardzo dobre odprowadzanie wody, przez co zapobiegają zjawisku poślizgu hydrodynamicznego. Suma tych wszystkich korzyści sprawia, że ContiEcoContact 5 odznacza się lepszymi osiągami i bardziej zrównoważoną charakterystyką prowadzenia.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ  Dlaczego opony huczą?

>>Zobacz więcej o oponie Continental ContiEcoContact 5<<

Continental PremiumContact 6

Flagowy produkt niemieckiego koncernu, który zadebiutował na rynku w minionym roku, to następca opony PremiumContact 5. To opona zaprojektowana w jednym z najnowocześniejszych centrów badawczych na świecie. Firma Continental kilka lat temu rozbudowała swój obiekt w Hanowerze i dysponuje obecnie unikalnym na skalę światową laboratorium, gdzie cyfrowo starowane pojazdy przeprowadzają testy ogumienia w dających prawie 100% powtarzalność warunkach.

Continental PremiumContact 6

Continental PremiumContact 6 to opona do samochodów osobowych segmentów średniego i wyższego. Inżynierowie poprawili większość parametrów względem poprzedniej generacji. PremiumContact 6 lepiej hamuje, jest bardziej odporna na zużycie i emituje mniej hałasu.

>>Zobacz więcej o oponie Continental PremiumContact 6<<

Continental ContiCrossContact LX 2

ContiCrossContact LX 2 jest oponą przeznaczoną do średnich i dużych samochodów typu SUV, najlepiej sprawdzającą się w pojazdach z napędem na cztery koła. Otwarta, zewnętrzna część barkowa bieżnika zapewnia dobre prowadzenie i krótką drogę hamowania zarówno na asfalcie, jak i w lekkim terenie. Cztery, szerokie kanały obwodowe, rozszerzające się ku górze, gwarantują dobrą ochronę przed zjawiskiem poślizgu hydrodynamicznego. Zapobiegają też klinowaniu się kamieni i gromadzeniu błota między klockami bieżnika. Trzy obwodowe żebra w części środkowej bieżnika odpowiadają za wysoką precyzję kierowania, dużą stabilność podczas jazdy na wprost oraz cichobieżność.

Continental ContiCrossContact LX 2

Precyzyjne wyważenie oraz optymalne rozłożenie nacisków pozwoliło zredukować drgania i poziom szumów. Gwarantuje to cichą, komfortową i płynną jazdę. Nowoczesna mieszanka bieżnika, odporna na zużycie, zapewnia długą żywotność, przy zachowaniu doskonałej przyczepności przez cały okres eksploatacji.

>>Zobacz więcej o oponie Continental ContiCrossContact LX 2<<

Continental ContiSportContact 5P

Opona letnia ContiSportContact 5P została zaprojektowana z myślą o właścicielach szybkich aut sportowych, pozwalając wykorzystać pełen potencjał jednostki napędowej. Ogumienie tej opony jest indywidualnie dostosowane do specyficznych wymagań związanych z montażem na przedniej lub tylnej osi. Unikalne ukształtowanie rzeźby bieżnika pozwala zoptymalizować stabilność w zakrętach i poprawić precyzje kierowania. Masywne i elastyczne bloki na zewnętrznym barku oraz solidne, centralne żebrowanie gwarantują zaś, że opona idealnie adaptuje się do nawierzchni. Powierzchnia kontaktu zwiększa soę zwłaszcza przy szybkim pokonywaniu zakrętów.

Continental ContiSportContact 5P

Technologia Black Chilli to specjalnie opracowana kombinacja związków, które przyspieszają rozgrzewanie opony i poprawiają jej stabilność. Polimery stanowiące składnik gumy zostały wzmocnione nanocząsteczkami nadającymi im wyjątkową elastyczność. Dzięki temu opona ma większą powierzchnię kontaktu z nawierzchnią, co znakomicie poprawia przyczepność i stabilność. Ponadto specjalne żywice sprawiają, że opona dosłownie wczepia się w mokrą lub suchą nawierzchnię, skracając drogę hamowania. Zoptymalizowane opory toczenia oraz dwuwarstwowy bieżnik zapewniają dobrą przyczepność na mokrej nawierzchni, a jednocześnie krótszą drogę hamowania i zmniejszone opory toczenia.

>>Zobacz więcej o oponie Continental ContiSportContact 5P<<

Tagi: Continentaljakie opony do autaoponyopony letnie
Wojciech Traczyk

Autor Wojciech Traczyk

W branży motoryzacyjnej już od ponad piętnastu lat. Lubię wszystko, co ma cztery koła, ale interesują mnie również inne zagadnienia z szeroko pojętej branży - od nowinek technologicznych, poprzez kwestie dotyczące zmieniających się przepisów, aż po inwestycje w branży automotive czy też rozbudowę infrastruktury drogowej.

DODAJ KOMENTARZ