zamknij
REKLAMA
Fot. Materiały Best Car

Obecna generacja Toyoty Prius jest sprzedawana od roku 2015. Mimo wszystko Japończycy powoli szykują się do modernizacji modelu. Co się zmieni w hybrydowym liftbacku? Oficjalnie to pozostaje tajemnicą. Nieoficjalnie już dziś dysponujemy zdjęciami auta. A wszystko za sprawą japońskiego magazynu Best Car.

Modernizacja z całą pewnością nie będzie rewolucyjna. Wprowadzi jednak do najsłynniejszej hybrydy świata kilka stylistycznych zmian, które przybliżą model do języka designerskiego zapoczątkowanego przez nowego Aurisa. O jakich zmianach mowa? Przede wszystkim inaczej zarysowanych lampach z przodu. Te przybiorą teraz formę półkola i zostaną wyposażone w pełną technologię LED-ową. Nieznacznie przeprojektowany będzie też przedni zderzak Toyoty Prius – szczególnie w obrębie świateł przeciwmgłowych.

Co z tylną częścią nadwozia? Tam szczególnie zmieni się kształt lamp. O ile w obecnie sprzedawanym modelu reflektory są rozciągnięte i sięgają niemalże do samego dołu zderzaka, o tyle w wersji poliftingowej powinny być dużo bardziej kompaktowe.

Toyota Prius po liftingu – co zmieni się z tyłu?

Jeżeli chodzi o poliftingowego Priusa, w chwili obecnej największe pytanie dotyczy tego, o ile te zdjęcia rzeczywiście zapowiadają model po zmianach stylistycznych. Aby się o tym przekonać, trzeba niestety poczekać. Przed oficjalną prezentacją nowego modelu nie będziemy w stanie tego sprawdzić.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ  Spadek sprzedaży Golfa - VW przestał być liderem!
Tagi: Hybrydanapęd hybrydowyToyotatoyota prius
Kuba Brzeziński

Autor Kuba Brzeziński

Czasami racjonalista, czasami pedantyczny wielbiciel abstrakcji. Ceni wolność i niezależność. Niepoprawny miłośnik samochodów, który wierzy, że pod masą śrubek i mechanizmów kryje się dusza. Poza tym dziennikarz - motoryzacyjny oczywiście.

DODAJ KOMENTARZ