zamknij
AKTUALNOŚCI

Sześć modeli powalczy o tytuł najlepszego w Europie

REKLAMA
Autobest 2018

Wprawdzie na rynku europejskim największym prestiżem może pochwalić się konkurs Car of the Year, ale coraz większego znaczenia nabiera także plebiscyt Autobest. W tegorocznej edycji konkursu Autobest 2018 w wyścigu o tytuł Best Buy Car of Europe pozostało sześć aut. Zobacz, jakie to modele i które Twoim zdaniem zasługuje na końcowe zwycięstwo.

Konkurs Autobest organizowany jest od 2002 r. i pierwotnie obejmował swym zasięgiem kraje środkowo-wschodniej części Europy. Jednym z ważniejszych kryteriów, które były brane pod uwagę przez jurorów, była cena i stosunek ceny do jakości. Z biegiem czasu konkurs jednak ewoulował i od dwóch lat w gronie jury znaleźli się także przedstawiciele mediów z Europy Zachodniej. W tegorocznej edycji konkursu o przyznaniu nagród decyduje 31 jurorów, którzy dokonali już pierwszych wyborów.

Szóstka finalistów

Po pierwszym etapie testów i głosowań w gronie aut, które powalczą o tytuł Best Buy Car in Europe 2018 pozostało sześć modeli. W tym gronie mamy trzech przedstawicieli niezwykle popularnego w ostatnich latach segmentu SUV-ów i crossoverów (Citroen C3 Aircross, Opel Grandland X oraz Volkswagen T-Roc), jeden kompakt (Honda Civic) oraz dwa modele z segmentu małych aut (Ford Fiesta i Seat Ibiza).

Do tej pory w historii konkursu Autobest najwięcej triumfów na swoim koncie ma Fiat. W plebiscycie zwyciężały Panda, Linea oraz dwa lata temu Tipo. Wiadomo jednak, że włoska marka nie powiększy w tym roku swojego dorobku. Spośród tegorocznych finalistów tylko Opel ma już na swoim koncie dwa zwycięstwa. Po jednym zaś Citroen, Ford i Seat, a jak dotąd nigdy jeszcze nie zaznały smaku zwycięstwa Honda oraz Volkswagen.

Dotychczasowi zwycięzcy konkursu Autobest:

2017 – Seta Ateca
2016 – Fiat Tipo
2015 – Opel Corsa
2014 – Hyundai i10
2013 – Ford B-Max
2012 – Hyundai Elantra
2011 – Dacia Duster
2010 – Chevrolet Cruze
2009 – Renault Thalia
2008 – Fiat Linea
2007 – Opel Corsa
2006 – Kia Rio
2005 – Dacia Logan
2004 – Fiat Panda
2003 – Citroen C3
2002 – Skoda Fabia

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ  Nowy Mercedes ze stajni Brabusa. Otrzymał zastrzyk prawie... 20 koni mechanicznych!

Autobest 2018 – znamy pierwsze rozstrzygnięcia

Poza główną nagrodą w konkursie Autobest przyznawane są jeszcze wyróżnienia w ośmiu innych kategoriach. Wraz z ogłoszeniem szóstki finalistów poznaliśmy rozstrzygnięcia pierwszych czterech:

Smartbest 2016 – Seat za wprowadzenie w swoich modelach systemu obsługi głosowej Alexa stworzonego przez Amazon.

Safetybest 2016 – Toyota za wprowadzenie pakietu bezpieczeństwa Safety Sense do standardowego wyposażenia niemal wszystkich swoich modeli.

Ecobest 2016 – PSA za przeprowadzanie testów spalania w rzeczywistym ruchu drogowym wspólnie z organizacjami Bureau Veritas, T&E oraz France Nature Environment.

Designbest 2016 – Marek Reichman, szef projektantów odpowiedzialny za projekt Astona Martina Lagonda.

Zwycięzcę w głównej kategorii, jak i pozostałych czterech (Technobest, Manbest, Companybest, Sportbest), poznamy 15 grudnia br.

 

Tagi: Ford FiestaHonda CivicSeat Ibiza
Wojciech Traczyk

Autor Wojciech Traczyk

W branży motoryzacyjnej już od ponad piętnastu lat. Lubię wszystko, co ma cztery koła, ale interesują mnie również inne zagadnienia z szeroko pojętej branży - od nowinek technologicznych, poprzez kwestie dotyczące zmieniających się przepisów, aż po inwestycje w branży automotive czy też rozbudowę infrastruktury drogowej.

DODAJ KOMENTARZ