zamknij
REKLAMA
Fot. Materiały Audi

Producenci motoryzacyjni uwielbiają podgrzewać atmosferę wokoło nowych modeli. Na taki właśnie krok zdecydowało się Audi. Marka za pośrednictwem swojego konta w jednym z serwisów społecznościowych pokazało światu zdjęcia nowego SUV-a. Prawdopodobnie Q8 wyszło niezwykle efektownie, a wszystko za sprawą fluorescencyjnych, zielonych linii podkreślających krzywizny nadwozia.

Gdy w roku 2016 Audi prezentowało model Q2, świat myślał że marka w dużej mierze wyczerpała receptę na kolejne modele ze zwiększonym prześwitem. Od kilku tygodni oficjalnie wiadomo jednak, że nie ma o tym mowy! Niemcy są właśnie w fazie zaawansowanych badań nad nowym SUV-em. Q8 już kilkukrotnie zostało przyłapane podczas testów drogowych. Dziś rąbka tajemnicy postanowili uchylić sami przedstawiciele Audi. Właśnie dlatego wrzucili na facebookowy profil zdjęcia auta stojącego w ciemności.

Audi Q8 – SUV ze świata jeszcze mocniej zaznaczonego luksusu

Fotka naprawdę niewiele wyjaśnia. Wygląda efektownie – tu muszę się zgodzić. Nie wnosi jednak niczego zasadniczego do dyskusji o nowym modelu ze zwiększonym prześwitem z Ingolstadt. Co zatem wiadomo o aucie z rozmów zakulisowych? To ma być topowy SUV w ofercie Audi. A słowo topowy naprawdę zobowiązuje. Właśnie dlatego Q8 ma dzielić platformę podłogową z Lamborghini Urusem. Powinowactwo z włoskim bykiem sprawia, że dyskusja o modelu staje się więcej niż interesująca.

W XXI wieku jednym z ważniejszych aspektów w samochodzie jest technologia. A tej w nowym Audi Q8 brakować nie powinno. Wszystko za sprawą spodziewanego wykorzystania rozwiązań znanych z najnowszej odsłony modelu A8. Czemu wzorowanie na limuzynie da SUV-owi asa w rękawie? A-ósemka jest naładowania najnowszą technologią. Za jej sprawą Q8 będzie w stanie wejść w rolę motoryzacyjnego trendsettera. Nowy SUV Audi zostanie pokazany prawdopodobnie jeszcze w tym roku. Na razie ciężko mówić o konkretnej dacie premiery. Według jednym źródeł auto pokaże swoją twarz w Europie, według innych szybciej niż wszyscy by się tego spodziewali zostanie odsłonięte w Azji.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ  Rolls-Royce pokazał pierwszego SUV-a. Auto wygląda... jakoś.
Tagi: AudiAudi Q8segment premiumSUV
Kuba Brzeziński

Autor Kuba Brzeziński

Czasami racjonalista, czasami pedantyczny wielbiciel abstrakcji. Ceni wolność i niezależność. Niepoprawny miłośnik samochodów, który wierzy, że pod masą śrubek i mechanizmów kryje się dusza. Poza tym dziennikarz - motoryzacyjny oczywiście.

DODAJ KOMENTARZ