zamknij
OPONY

Bridgestone Turanza T005 – trakcja na mokrym i trwałość. Czy to prawda?

REKLAMA
Fot. Kuba Brzeziński - autofakty.pl

Japończycy bardzo dużo mówią o rewolucji, którą do ich gamy wprowadza nowa Turanza T005. Opona oferuje wydłużone przebiegi, najlepiej w swojej klasie zachowuje się na mokrej nawierzchni, a jej powstanie było ideologicznie oparte o szeroko zakrojone badania prowadzone w Europie. Czy wszystkie te fakty są prawdziwe? Postanowiliśmy zapytać o to Michała Józefowicza, który piastuje stanowisko regional product training coordinatora w Bridgestone Sales Polska.

Kuba Brzeziński: W czym Bridgestone Turanza T005 jest lepsza od konkurencji?

Michał Józefowicz: Przede wszystkim zachowaniem na mokrej nawierzchni oraz wartościami etykiet EU. Ponadto, zdecydowanie oferuje najlepsze przebiegi.

michał józefowicz bridgestone sales polska, michał józefowicz
Fot. Kuba Brzeziński – autofakty.pl

Kuba Brzeziński: W swoich materiałach reklamowych Bridgestone podaje, że Turanza T005 jest wyjątkowo odporna na zużycie. Czym to konkretnie jest to powodowane? W jaki sposób to osiągnęliście?

Michał Józefowicz: Za wyjątkowe przebiegi nowej Turanzy T005 odpowiedzialnych jest szereg nowych rozwiązań i zastosowanych technologii. Można  m.in. wymienić nowy wzór bieżnika z dodatkowymi zmostkowaniami klocków na barkach opony, nowa mieszanka bieżnika –  bogata w krzemionkę oraz nowy sposób wytwarzania tej mieszanki. Dodatkowo, należy wymienić nową konstrukcję opasań i wzmocnień w strefie stopki oraz pod czołem bieżnika.  Tak współdziałający zestaw nowych rozwiązań odpowiada nie tylko za wyjątkowe przebiegi Turanzy T005, ale również inne parametry.

Kuba Brzeziński: Mocnymi cechami Turanzy T005 większa przyczepność na mokrej nawierzchni, skrócona droga hamowania i zapewnienie maksymalne trzymanie się nawierzchni w zakręcie. Czy to oznacza, że jest przeznaczona tylko do samochodów sportowych?

Michał Józefowicz: Nie, zdecydowanie nie. Turanza T005 to typowa opona segmentu turystycznego przeznaczona do najszerszej grupy pojazdów poruszających się po europejskich drogach. Mówimy tu zarówno o małych samochodach miejskich, średniej wielkości hatchbackach, rodzinnych sedanach i kombi ale również modnych obecnie crossoverach i SUV-ach. Najważniejsze cechy typowej opony turystycznej to dostarczanie miękkiej, elastycznej i komfortowej jazdy. Dobra opona turystyczna charakteryzuje się ponadto niewysokim poziomem hałasu we wnętrzu pojazdu oraz relatywnie długimi przebiegami, żywotnością.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ  Porównywarka opon - czy warto z niej korzystać?
Bridgestone turanza t005, bridgestone, turanza, turanza t005
Fot. Kuba Brzeziński – autofakty.pl

Kuba Brzeziński: Na pierwszy rzut oka każda opona jest czarna i każda się toczy. Co takiego zatem jest w tej Turanzie T005, że możemy mówić o nowości rynkowej?

Michał Józefowicz: Przede wszystkim jest to opona skonstruowana z pomocą statystycznego użytkownika – po raz pierwszy w historii Bridgestone. Nim przystąpiono do konstruowania Turanzy T005, wykonano bardzo obszerne badanie na 6 największych motoryzacyjnych rynkach Europy. Przepytano ponad 25 tysięcy kierowców, chcąc się dowiedzieć czego tak naprawdę klient oczekuje od tego typu opony, jakie parametry są dla niego najważniejsze. I cały wysiłek konstrukcyjny poszedł w kierunku spełnienia tych oczekiwań tych normalnych, codziennych użytkowników opon Bridgestone. Wyjście na przeciw oczekiwaniom użytkowników połączone z olbrzymim doświadczeniem Bridgestone w budowie opon leży u podstaw wyjątkowych parametrów nowej Turanzy T005.

Tagi: BridgestoneBridgestone Turanza T005opona letnia
Kuba Brzeziński

Autor Kuba Brzeziński

Czasami racjonalista, czasami pedantyczny wielbiciel abstrakcji. Ceni wolność i niezależność. Niepoprawny miłośnik samochodów, który wierzy, że pod masą śrubek i mechanizmów kryje się dusza. Poza tym dziennikarz - motoryzacyjny oczywiście.

DODAJ KOMENTARZ