zamknij
AKTUALNOŚCI

Wypożyczanie samochodu – jakie ma zalety?

REKLAMA
wypożyczalnia samochodów zalety

Spośród największych zalet wypożyczania samochodu możemy wymienić swobodę działania. Niezależnie od tego gdzie i w jakiej sytuacji się znajdujemy, auto daje nam możliwość nieograniczonego poruszania się. Oczywiście, możemy skorzystać z innych środków transportu – jednak czy to się opłaca i czy jest bardziej wygodne?

Ze względu na ogromną konkurencje na rynku, wypożyczalnia samochodów warszawa, cechuje się relatywnie niską cenę. Wynajem aut warszawa jest bardzo tanią alternatywą własnego samochodu, który przecież musimy utrzymywać.

Niewątpliwie ogromną zaletą wynajmu samochodu jest nieustanne wsparcie techniczne. Nie musimy bać się żadnych awarii, stłuczek, czy innych nieprzewidzialnych zdarzeń, jak przebita opona. W takich przypadkach zazwyczaj dostajemy potrzebną pomoc lub samochód zastępczy. Pakiet ubezpieczenia wypożyczalni obejmuje wszelkie incydenty i jesteśmy zewsząd chronieni. Inaczej to ma się w przypadku własnego auta.

Współpraca z wypożyczalniami jednak nie zawsze usłana jest różami. Mimo, że większość z nich prowadzi swój biznes profesjonalnie, niektórym zdarzają się jeszcze wpadki.

Mowa tu o niejasnych warunkach, zapisanych w umowie. Nierzadko zdarza się, że mamy do czynienia z bardzo rygorystycznymi warunkami, które nie do końca są nam przedstawiane. Niestety niektóre wypożyczalnie stosują jeszcze takie taktyki. Czasami zdarza się również, że samochód zostawiany jest z pewnymi wadami, za które niczego nieświadomy klient musi zapłacić.

Nieprofesjonalne miejsca wykorzystują każdą okazję, aby zarobić dodatkowe pieniądze. Zdarza się, że w przypadku zwrotu auta kilka minut po terminie musimy zapłacić bagatela kilkaset złotych.

Warto więc wynajmować auta ze sprawdzonych i rzetelnych miejsc, które posiadają dobrą renomę. Takie działalności jak wypożyczalnia samochodów warszawa to godna zaufania firma.

No dobrze, przejdźmy zatem do zalet wypożyczania samochodów. Jakich możemy się jeszcze doszukać, oprócz tych wymienionych na początku?

Zalety korzystania z wypożyczalni samochodów

Miejsca takie jak wynajem samochodów warszawa mają wiele zalet. Z pewnością jest nią cena. Jeżeli nie mamy zamiaru korzystać z auta na co dzień, własny środek transportu nie jest nam zupełnie potrzebny. Generuje on stałe koszty w postaci serwisów, zmian ogumienia, ubezpieczenia i przeglądów okresowych. Do tego dochodzą okazjonalne wymiany pewnych części jak klocki czy tarcze hamulcowe. Wisienką na torcie są stłuczki czy przebita opona, gdzie tracimy możliwość dalszej jazdy.

Te wszystkie niedogodności szybko znikają w przypadku wynajmu auta. Korzystając z wypożyczalni samochodów warszawa, nie interesują nas wszelkie opłaty, które musi uiścić właściciel pojazdu. Musimy tylko zwrócić uwagę na to, czy jest paliwo w baku.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ  W roku 2017 coraz więcej aut importowanych

Wynajem aut warszawa to duża wygoda. Wynajęte auto zostanie podstawione pod wskazane przez nas miejsce, o dogodnej porze. Jest to niesamowicie pomocne np. gdy wracamy samolotem z podróży i chcemy dojechać do domu.

Dużą zaletą jest również fakt, że możemy wybierać w modelach aut. Możemy dopasować pojazd do swoich preferencji i upodobań. Chcemy terenowego Suv-a ze sportowym zacięciem? Nie ma sprawy. Pragniemy przejażdżki klasycznym, miejskim samochodem, żaden problem. Potrzebujemy przewieźć znaczną ilość towaru lub pragniemy samochodu dostawczego do przeprowadzki? Wypożyczalnia samochodów warszawa, spełni wszystkie nasze oczekiwania.

Wynajem samochodów warszawa to też coraz mniej formalności. Zazwyczaj wystarczy dowód osobisty i prawo jazdy i sporządzenie krótkiej umowy. Nowoczesne technologie sprawiają, że niemal wszystko możemy teraz załatwić przez internet.

Wybieraj tylko sprawdzone wypożyczalnie

Podczas wyboru odpowiedniej wypożyczalni, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, czy dana firma posiada dobre opinie. Nie musi działać bardzo długo, wszak wynajem aut nie posiada bardzo długiej historii, a swoją popularność zyskała dopiero niedawno.

Poza opiniami klientów, bardzo ważne jest to czy dana siedziba ma punkty w całej Polsce. Jest to ważne w przypadku, gdy chcemy zmienić lokalizację i zostawić samochód.

Przed wypożyczeniem warto zapoznać się dokładnie z warunkami. Gdy już samochód trafi w nasze ręce warto dokładnie się mu przyjrzeć, pod kątem wszelkich uszkodzeń i uchybień.

Wynajem samochodów warszawa – ile kosztuje?

Koszt wypożyczenia samochodu zależy przede wszystkim od długości wynajmu i klasy auta. Dodatkowo płatne zazwyczaj są dodatkowe usługi, które mogą umilić nam podróż, to między innymi:

  • nawigacja,
  • dodatkowy bagażnik,
  • fotelik samochodowy,
  • odwołanie limitu kilometrów.

Czy wypożyczanie samochodów ma istotne wady?

Tak jak już wspomnieliśmy, wypożyczalnia samochodów może mieć spore wady, jednak tylko w wypadku korzystania z niepewnych i niesprawdzonych źródeł. Niektóre wypożyczalnie dalej stosują nieuczciwe praktyki, celowo wprowadzając w błąd klientów i stosują bardzo rygorystyczne kary, za drobne uchybienia.

Niektóre wypożyczalnie mają w swoich samochodach zamontowane nadajniki GPS, dzięki czemu jesteśmy cały czas śledzeni, co nie każdemu może się spodobać. Czasami również mamy do czynienia z zakazem opuszczenia kraju bez zgody wypożyczalni.

Musimy również bardzo dbać o powierzony nam pojazd, gdyż każda rysa lub wgniotka, nawet ta, która nie powstała z naszej winy, może być naprawiana na nasz koszt.

Auto Fakty

Autor Auto Fakty

DODAJ KOMENTARZ