zamknij
REKLAMA
Ośrodki WORD odnotowują straty

Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego są na konkretnej stracie. Dyrektorzy naciskają na ministerstwo infrastruktury o wzrost cen za egzaminy na prawa jazdy.

Wszystkie WORDy w Polsce odnotowały łączną stratę 11,5 mln złotych. Osoby zarządzające apelują do ministerstwa finansów o podniesienie kosztów egzaminu.

Jeden egzaminator w ciągu jednego dnia może wykonać maksymalnie 9 egzaminów praktycznych. Dla WORDu zmniejszona ilość egzaminów to mniejsze wpływy.

Stowarzyszenie Dyrektorów WORD przedstawiło analizę, z której wynika, że ustalenie maksymalnej liczby egzaminowanych przez jednego egzaminatora to spadek jego efektywności o 29%. Cena egzaminów jest stała od 2013 roku. Wspomniana organizacja rekomenduje wzrost ceny egzaminu na kategorię B ze 170 do 230 zł, a w przypadku wyższych kategorii nawet dwukrotnie.

Wprowadzenie przepisów ustalających maksymalną liczbę egzaminowanych miało poprawić warunki pracy egzaminatorów i sprawić, by nie gonili za zyskiem. Niestety, brakującej gotówki trzeba będzie poszukać w kieszeniach kursantów przystępujących do egzaminu.

Materiał powstał we współpracy z redakcją Motogen.pl.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ  Okres próbny dla młodych kierowców
Tagi: egzamin na prawo jazdyprawo jazdywojewódzki ośrodek ruchu drogowegoWORD

DODAJ KOMENTARZ