zamknij
REKLAMA
Fot. Materiały prasowe Mercedes

Hybrydowy nie musi oznaczać nudny czy powolny. Od roku 1997 – gdy zaprezentowany został pierwszy Prius – silniki spalinowo-elektryczne zmieniły się dość mocno. Na tyle mocno, że zaczęły myśleć nie tylko o oszczędności, ale też i osiągach. Zupełnie jak nowy układ opracowywany właśnie przez Mercedesa. Motor ma rozwijać 805 koni mechanicznych.

4-drzwiowe coupe zbudowane na bazie Mercedesa-AMG GT było zapowiadane jako pojazd hybrydowy. I to nie byle jaki pojazd hybrydowy. Układ napędowy miał zostać oparty o 4-litrową, podwójnie doładowaną V-ósemkę i oferować moc na poziomie 805 koni mechanicznych.

Mercedes – hybryda 805 koni to przyszłość!

Jednostka spalinowo-elektryczna nie dotrwała do wersji produkcyjnej. Czy to oznacza, że ostatecznie umarła? Jak najbardziej nie. Motor ponoć jest właśnie opracowywany i trafi do produkcji. A potwierdził to w rozmowie z dziennikarzami magazynu „Digital Trends” szef działu Mercedes-AMG – Tobias Moers.

Przedstawiciel marki zdradził, że mocna hybryda któregoś dnia ujrzy światło dzienne. Nie chciał jednak ani precyzować daty premiery, ani powiedzieć pod maską jakiego konkretnie modelu zadebiutuje.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ  Polska firma z rekordem Guinnessa. Panek zebrał najwięcej hybryd!
Tagi: AMGHybrydamercedessilnik hybrydowy
Kuba Brzeziński

Autor Kuba Brzeziński

Czasami racjonalista, czasami pedantyczny wielbiciel abstrakcji. Ceni wolność i niezależność. Niepoprawny miłośnik samochodów, który wierzy, że pod masą śrubek i mechanizmów kryje się dusza. Poza tym dziennikarz - motoryzacyjny oczywiście.

DODAJ KOMENTARZ