zamknij
REKLAMA
Fot. Materiały prasowe Mercedes

Hybrydowy nie musi oznaczać nudny czy powolny. Od roku 1997 – gdy zaprezentowany został pierwszy Prius – silniki spalinowo-elektryczne zmieniły się dość mocno. Na tyle mocno, że zaczęły myśleć nie tylko o oszczędności, ale też i osiągach. Zupełnie jak nowy układ opracowywany właśnie przez Mercedesa. Motor ma rozwijać 805 koni mechanicznych.

4-drzwiowe coupe zbudowane na bazie Mercedesa-AMG GT było zapowiadane jako pojazd hybrydowy. I to nie byle jaki pojazd hybrydowy. Układ napędowy miał zostać oparty o 4-litrową, podwójnie doładowaną V-ósemkę i oferować moc na poziomie 805 koni mechanicznych.

Mercedes – hybryda 805 koni to przyszłość!

Jednostka spalinowo-elektryczna nie dotrwała do wersji produkcyjnej. Czy to oznacza, że ostatecznie umarła? Jak najbardziej nie. Motor ponoć jest właśnie opracowywany i trafi do produkcji. A potwierdził to w rozmowie z dziennikarzami magazynu “Digital Trends” szef działu Mercedes-AMG – Tobias Moers.

Przedstawiciel marki zdradził, że mocna hybryda któregoś dnia ujrzy światło dzienne. Nie chciał jednak ani precyzować daty premiery, ani powiedzieć pod maską jakiego konkretnie modelu zadebiutuje.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ  A Audi radzi sobie z turbodziurą tak...
Tagi: AMGHybrydamercedessilnik hybrydowy
Kuba Brzeziński

Autor Kuba Brzeziński

Czasami racjonalista, czasami pedantyczny wielbiciel abstrakcji. Ceni wolność i niezależność. Niepoprawny miłośnik samochodów, który wierzy, że pod masą śrubek i mechanizmów kryje się dusza. Poza tym dziennikarz - motoryzacyjny oczywiście.

DODAJ KOMENTARZ