zamknij
REKLAMA
Fot. Materiały Lamborghini

Białe Lamborghini Huracan LP 580-2 ze złotymi wykończeniami było prezentem dla papieża Franciszka. Niestety raczej ciężko wyobrazić sobie duchownego ascetę za kierownicą takiego auta. Właśnie dlatego papież najpierw podpisał karoserię pojazdu, a następnie wystawił go na aukcji i uzyskane w ten sposób pieniądze przekazał na cele charytatywne.

Lamborghini Huracan LP 580-2 to naprawdę wyjątkowy supersamochód. Ma groźne spojrzenie, muskularną sylwetkę i jest mistrzem drogowego wyciskania potów! Pod tylną klapą coupe spoczywa silnik V10 o pojemności 5,2 litra. 533 Nm momentu obrotowego pozwalają autu na osiągnięcie pierwszej setki już w 3,4 sekundy. 580 koni mechanicznych gwarantuje mu prędkość maksymalną na poziomie 320 km/h.

Lamborghini papieża sprzedane za 3 miliony złotych!

Lambo bez wątpienia może się stać motoryzacyjnym marzeniem. I fakt ten postanowił wykorzystać papież Franciszek. Aby biały Huracan był w stanie zrobić coś dobrego, trafił na aukcję w Monte Carlo. W Polsce model jest wyceniany na ponad milion złotych. Ten egzemplarz osiągnął jednak na licytacji wartość ponad trzykrotnie wyższą. Został sprzedany dokładnie za 715 tysięcy euro. Decyzją papieża 70 proc. tej kwoty trafi do miasta Niniwy. Miejscowość o wielkim znaczeniu historycznym była w ostatnich latach szczególnie naznaczona atakami ISIS.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ  Opłaty za parkowanie - zapłacimy więcej
Tagi: aukcja Bonhamslamborghinisupersamochody
Kuba Brzeziński

Autor Kuba Brzeziński

Czasami racjonalista, czasami pedantyczny wielbiciel abstrakcji. Ceni wolność i niezależność. Niepoprawny miłośnik samochodów, który wierzy, że pod masą śrubek i mechanizmów kryje się dusza. Poza tym dziennikarz - motoryzacyjny oczywiście.

DODAJ KOMENTARZ