zamknij
ZESTAWIENIA

Popularne auta miejskie – Opel Corsa D, Skoda Fabia II, Renault Clio III, Ford Fiesta MK6

REKLAMA
Ranking aut miejskich | autofakty.pl

Kupując miejskie auto wcale nie musimy rezygnować z komfortu, jakości czy satysfakcji z jazdy. Dzięki temu, że rynek oferuje nam szeroką paletę aut przeznaczonych do jazdy w mieście, możemy wybrać model, który sprosta wszystkim naszym wymaganiom. Niestety przy takiej gamie asortymentu wybór „tego jedynego” nie należy do najłatwiejszych. Aby go Wam ułatwić, poniżej przedstawiamy ranking aut miejskich.

Przedarcie się przez centrum miasta w godzinach szczytu, wymaga czasem nie lada cierpliwości. Nic więc w tym dziwnego, że duża część osób zamieniła swoje rodzinne pojazdy na zgrabne auta klasy B, zyskując przy tym nie tylko czas, ale również i pieniądze. Samochód miejski z zasady powinien być ekonomiczny, zwinny i stylowy. Projektowane są w ten sposób abyśmy z łatwością mogli poruszać się po wąskich uliczkach miasta i znaleźli odpowiednie miejsce parkingowe.

1. Opel Corsa D (2006-2014)

Opel Corsa to auto zaliczane do segmentu B, idealnie sprawdzające się w mieście. Dzięki swoim niewielkim gabarytom bez problemu wciśnie się w miejsce na parkingu czy przemknie przez wąskie ulice miasta. Model ten został wypuszczony w dwóch wersjach nadwozia: 3 i 5-drzwiowej.

Wizualnie producenci przeszli z obłych kształtów w kierunku ostrzejszych linii, co nadało samochodowi bardziej miejskiego i nowocześniejszego charakteru. Na pochwałę zasługuje również stabilność i sposób prowadzenia auta. Podczas jazdy, nawet gwałtowne skręty nie wyprowadzą go z równowagi. Na plus zapisujemy także niskie koszty eksploatacji i małą usterkowość.

Większość egzemplarzy oferowanych na rynku wyposażona jest w takie dodatki jak komplet poduszek powietrznych, klimatyzację, elektrycznie sterowane lusterka i szyby czy komputer pokładowy.

W kwestii przestrzeni bagażowej, według danych producenta, do dyspozycji mamy 285 l i jest to standard w tej klasie, zdecydowanie wystarczający w codziennym użytkowaniu. Trzeba przyznać, że Opel jest producentem o niezawodnej opinii i jego coraz nowsze propozycje zawsze znajdą swoich zwolenników. Nic więc dziwnego, że duża liczba osób decydujących się na zakup miejskiego auta, postawiła właśnie na ten wyrób niemieckich producentów.

2. Skoda Fabia 2 (2007-2014)

Skoda Fabia to doskonałe auto sprawdzające się przy jeździe miejskiej. Ogromnym plusem tego modelu jest bezpieczeństwo oraz komfort jazdy. Tym samochodem jeździ się naprawdę wygodnie – jest dynamiczne, płynnie przyspiesza, dodatkowo posiada doskonale reagujący układ kierowniczy oraz bardzo dobrą przyczepność.

Ogromne zalety tego auta to przede wszystkim: świetna widoczność drogi, spora liczba dodatkowych schowków oraz nadzwyczajnie dużych rozmiarów bagażnik, którego pojemność może osiągać aż 315 l. Znajdując się wewnątrz, zwrócimy uwagę na przestronność i wysoką ergonomię.

Slogan reklamowy Skody – „Simply Clever” zdecydowanie znajduje odzwierciedlenie w prostocie i łatwości obsługi tego modelu samochodu. Wszystkie najpotrzebniejsze przełączniki i pokrętła są doskonale rozmieszczone a ich obsługa nie przysparza żadnych problemów. Decydując się na zakup miejskiego auta, Skoda Fabia jest obowiązkowym egzemplarzem do sprawdzenia. Oprócz czysto zdroworozsądkowych pobudek, jest to po prostu bardzo ładne, nowoczesne auto, na które każdy zwróci uwagę. Aby tego było mało, Fabia w raportach awaryjności, deklasuje wszelkich rywali swojej klasy, zasługuje na tytuł niezawodnego auta na drodze.

 3. Renault Clio 3 (2005-2012)

Renault Clio to auto bardzo często spotykane na polskich drogach. Samochód ten cieszy się niemalejącą popularnością głównie dzięki racjonalnemu podejściu do zakupów przez konsumentów. Bez wątpienia jest to model bardzo ergonomiczny. Wszystkie przyciski i przełączniki są na wyciągnięcie ręki, umieszczone w dogodnych miejscach i w bardzo przyjemny sposób obsługiwane. Na pochwałę zasługują również wygodne siedzenia i przestronny bagażnik, o minimalnej pojemności 288 l. W kwestii przestronności, nie odstaje on od rywali w swojej klasie. Wygodne fotele i szeroka część pasażerska pozwolą dorosłym osobom komfortowo rozsiąść się na tylnej kanapie.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ  Używana hybryda za 40 tysięcy? Jest z czego wybierać!

Jeśli chodzi o przestrzeń bagażową, to pomimo tego, że wielkościowo jest podobna do pojemności rywali tj. 288 l, jest jednak od nich szersza.

Auto francuskiego producenta doskonale trzyma się nawierzchni, jest stabilne i bardzo dobrze wchodzi w zakręty. Może pochwalić się trwałym zawieszeniem oraz nadzwyczaj rzadkimi awariami (wygrywa nawet z Toyotą Yaris).

Aby potwierdzić zalety tego modelu, należy wspomnieć wygraną w plebiscycie na Europejski Samochód Roku 2006. Był to pierwszy przypadek, kiedy ten sam model zajął powtórnie pierwsze miejsce.

4. Ford Fiesta Mk6 (2008-teraz)

Już od samego debiutu w 2008 roku, wokół Fiesty było głośno. Na jej koncie znalazło się parę prestiżowych nagród, dzięki czemu zainteresowanie wokół niej rosło. Fordowi niezaprzeczalnie udało się stworzyć doskonałe auto do miasta – małe, ekonomiczne i wyróżniające się z tłumu. Nowoczesny, energiczny wygląd oraz bardzo solidnie wykończone wnętrze to niewątpliwie ogromny walor tego modelu. Zarówno wersja 3-drzwiowa jak i 5-drzwiowa prezentują się naprawdę bardzo dobrze. W parze ze stylistyką auta idzie jego funkcjonalność. Na ilość miejsca w pierwszym rzędzie nie możemy za bardzo narzekać. Możemy komfortowo rozsiąść się na doskonale wyprofilowanych fotelach i cieszyć się komfortem jazdy. Tego samego niestety nie można powiedzieć o drugim rzędzie, w którym miejsca dla trzech osób może być niewystarczająco.

Producenci Forda zawsze mogli pochwalić się solidnym zawieszeniem. Nie inaczej jest w tym przypadku, auto jest stabilne i świetnie się prowadzi.

Ergonomia samochodu pozostawia jednak trochę do życzenia. Na kokpicie, wykonanym, co prawda z wysokiej jakości materiałów, znajdują się małe przyciski sterujące. Ich niewielkie i podobne do siebie wielkości sprawiają, że obsługa nie jest tak przyjemna jakbyśmy sobie tego życzyli. Po stronie minusów zapisać możemy również, absolutnie niezrozumiałą dla nas w tym przypadku obecność korbek do opuszczania tylnych szyb. Możliwość elektrycznego sterowania szybami kosztować będzie nas dodatkowe aż 800 zł. Bagażnik Forda Fiesty mieści 290 litrów, co jest przeciętnym wynikiem, zdecydowanie wystarczającym naszemu „mieszczuchowi”. Zastanawiając się nad wyborem tego auta, trzeba przyznać, że niewątpliwie kusi on swoimi wyglądem i możliwościami. Ford Fiesta to pozycja obowiązkowa do sprawdzenia przy decyzji o zakupie kompaktowego samochodu.

 

Tagi: ClioCorsaFabiaFiestaFordOpelRenaultSkoda

DODAJ KOMENTARZ