zamknij
AKTUALNOŚCI

Cennik Renault Koleos – oferta francuskiego osiłka wygląda dobrze!

REKLAMA
Fot. Materiały prasowe Renault

Segment SUV jest zdecydowanie strategicznym w Europie. Nie ma się zatem co dziwić, że producenci starają się dopieszczać kierowców szeroką ofertą modeli ze zwiększonym prześwitem. Jedną z rynkowych nowości jest Renault Koleos. Czy warto kupić francuskiego osiłka? Dziś przyjrzymy się cennikowi auta. Zobaczcie jaką ofertę przygotowała marka.

Pierwsza generacja Renault Koleos została zaprezentowana w roku 2006. Paryska premiera nie była jednak najbardziej udaną. Po pierwsze poprzednik współczesnego Koleosa był samochodem sporo mniejszym. Po drugie jego stylistyka była dość kontrowersyjna. W tamtym czasie Renault nie zrobiło zawrotnej kariery. A niechęć kierowców była bardzo krzywdząca dla modelu. Pierwszy Koleos nie był specjalnie awaryjny. Do tego oferował wysoki poziom praktyczności.

Gdy wszyscy myśleli, że SUV z Francji umrze śmiercią naturalną, nadszedł rok 2016 i targi motoryzacyjne w Pekinie. To wtedy Renault zaprezentowało kontynuatora. Tym jednak razem formuła modelu zmieniła się dość zasadniczo. Koleos urósł i otrzymał dużo bardziej udaną stylizację, która spełnia większość wymogów współczesnych trendów designerskich panujących na rynku motoryzacyjnym.

Koleos – uroda i przestrzeń z Talismana

Nowe Renault Koleos wygląda trochę jak większa wersja Talismana. Ma posępne spojrzenie i masywne nadwozie. Obydwie te cechy na szczęście dość dobrze pasują do segmentu SUV-ów. Co z kabiną pasażerską? Centralnym punktem deski rozdzielczej stał się wielki ekran multimedialny. Poza tym Francuz oferuje ogromną ilość przestrzeni, a wszystko za sprawą rozstawu osi o wartości 2705 mm. Bagażnik ma pojemność 579 litrów.

Cennik renault koleos
Fot. Materiały Renault

Cennik Renault Koleos zaczyna się od kwoty 109 900 złotych. W tym przypadku SUV będzie napędzany motorem 1,6 dCi oraz otrzyma pakiet wyposażenia Zen. Standardem stanie się m.in. 6 poduszek powietrznych, zespół zegarów i wskaźników z 7-calowym ekranem kolorowym, system kontroli pasa ruchu, rozpoznawania znaków i wspomagania parkowania tyłem, czujnik światła i deszczu, tylne reflektory wykonane w technologii LED, automatyczna klimatyzacja, system multimedialny z 7-calowym ekranem i 17-calowe felgi aluminiowe.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ  Popularność samochodów hybrydowych - ciekawy zwrot już niedługo!

Kolejnym standardem wyposażenia jest wersja Intens. W przypadku 1,6-litrowego diesla jej cena startuje od 119 900 złotych. Wybierając 2-litrowego diesla z napędem 4×4 kierowca musi zapłacić co najmniej 135 900 złotych. Co otrzyma w zamian? Dodatkowo m.in. automatyczne światła drogowe, asystenta martwego pola, kamerę cofania i czujniki parkowania z przodu, reflektory przednie typu LED Pure Vision, elektrochromatyczne lusterko wsteczne, podgrzewane lusterka boczne, system multimedialny z 8,7-calowym ekranem i nawigacją oraz 18-calowe felgi aluminiowe.

Cennik Renault Koleos – w palecie pojawiły się dwa diesle

Renault koleos dane techniczne
Fot. Materiały Renault

Do palety silnikowej nowego Renault Koleosa trafiły dwie jednostki wysokoprężne. Podstawowa ma pojemność 1,6 litra oraz oferuje 130 koni mechanicznych. Motor jest parowany z przednim napędem i manualną skrzynią biegów. Co z osiągami? Przyspieszenie do pierwszej setki zajmuje SUV-owi 11,4 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi 185 km/h, podczas gdy spalanie w cyklu mieszanym powinno oscylować w granicy 4,6 litra oleju napędowego.

Alternatywę stanowi 2-litrowy diesel o mocy 175 koni mechanicznych. Większy z ropniaków przekazuje moc na cztery koła i może zostać skonfigurowany z przekładnią manualną lub automatyczną X-Tronic. W pierwszym przypadku moment obrotowy o wartości 380 Nm rozpędza auto do setki w 10,7 sekundy, w drugim 9,5 sekundy. Średnie spalanie Koleosa wynosi od 5,6 do 5,9 litra oleju napędowego.

Lista potencjalnych konkurentów Renault Koleosa jest dość długa. My do porównania wybraliśmy dwa auta. Pierwszym z nich jest Skoda Kodiaq. Czeski SUV napędzany 150-konnym silnikiem 2,0 TDI skonfigurowany w wersji Style i doposażony w kilka dodatków kosztuje 146 800 złotych. Auto jest bardziej dynamiczne od Koleosa 2,0 dCi. Mimo wszystko kosztuje prawie o 11 tysięcy złotych więcej. Lepiej wypada porównanie Renault i Toyoty RAV4. Japoński SUV w wersji Premium z pakietem Style i nawigacją ma podobną listę wyposażenia i kosztuje 136 tysięcy złotych. To o 100 złotych więcej od Francuza. Różnica? RAV4 przenosi 143 konie generowane przez diesla 2,0 D-4D wyłącznie na przednią oś.

Tagi: RenaultRenault KoleosSUV
Kuba Brzeziński

Autor Kuba Brzeziński

Czasami racjonalista, czasami pedantyczny wielbiciel abstrakcji. Ceni wolność i niezależność. Niepoprawny miłośnik samochodów, który wierzy, że pod masą śrubek i mechanizmów kryje się dusza. Poza tym dziennikarz - motoryzacyjny oczywiście.

DODAJ KOMENTARZ