autofakty.pl

Renault – modele i oznaczenia

oznaczenia Renault, renault kadjar, renault, kadjar

Samochody marki Renault są stosunkowo tanie, mają nietuzinkowe stylizacje i oferują nowoczesne technologie. A to musi przyciągać kupujących do salonów sprzedaży. Aby ułatwić kupującym wybór i móc objaśnić im podstawowe terminy spotykane w salonie Renault, wzięliśmy na warsztat gamę marki. Zobaczcie co musicie wiedzieć, aby podjąć właściwą decyzję podczas składania zamówienia na auto.

Renault – oznaczenia modeli

Renault podczas nazywania swoich poszczególnych modeli nie stosuje mocno skomplikowanego systemu oznaczeń. Stosuje określenia, które w przypadku pojazdów pochodzących z segmentów A, B, C, minivan i van, są znane od lat. Przykład? Nazwa Espace pojawiła się w nomenklaturze w roku 1984, Clio w roku 1990, a Twingo w roku 1992. Oczywiście w ostatnich latach gama rozszerzyła się. Pojawiły się w niej przede wszystkim zyskujące na popularności crossovery i SUV-y.

Fot. Materiały prasowe Renault

Renault – oznaczenia wersji nadwoziowych

Francuzi stawiają przede wszystkim na klasyczne wersje nadwoziowe. W ich gamie dominują przede wszystkim hatchbacki. Poza tym nie brakuje klasycznych kombiaków i sedanów, a nawet znalazło się miejsce dla praktycznego kombivana. Oferta oczywiście nie byłaby pełna w XXI wieku, gdyby nie dwa crossovery i SUV.

Renault – oznaczenia silników

W obecnej gamie francuskiej marki funkcjonuje w sumie 9 jednostek napędowych. Dwie z nich to diesle. Siedem korzysta z zasilania benzyną. I choć paleta silnikowa już w tym momencie wydaje się szeroka, to jeszcze nie koniec. Renault na bazie swoich motorów zbudowało aż 21 wersji silnikowych. A to sprawia że praktycznie w każdym modelu, kierowca znajdzie napęd dostosowany do swoich potrzeb i możliwości.

Renault – oznaczenia silników benzynowych:

Fot. Materiały prasowe Renault

Renault – oznaczenia silników diesla:

Renault – oznaczenia skrzyń biegów

Renault jest producentem samochodów popularnych. Nie ma się zatem co dziwić, że w swojej ofercie skupia się przede wszystkim na przekładniach manualnych. Co ze zautomatyzowaną zmianą biegów? Ta oczywiście jest możliwa, jednak przede wszystkim w mocniejszych wersjach napędowych. Francuzi stosują przede wszystkim dwa rozwiązania. Pierwszym jest wyśmienita skrzynia dwusprzęgłowa. Drugim przekładnia bezstopniowa.

Fot. Materiały prasowe Renault

Renault – oznaczenia napędów

Podczas budowania kolejnych modeli Renault skupia się przede wszystkim na klasycznym napędzie przekazywanym na przednią oś. Rozszerzająca się oferta modeli ze zwiększonym prześwitem zmusiła jednak Francuzów do poszukiwania nowych standardów. I tak do gamy trafił elektronicznie sterowany napęd na cztery koła. Auto może działać w trzech trybach. Pierwszym, w którym moc trafia tylko na przód. Drugim, w którym tylna oś jest dołączana w razie potrzeby. I trzecim, gdy napęd na cztery koła działa stale.

Fot. Materiały prasowe Renault

Renault – oznaczenia wersji wyposażenia

Francuzi od lat starają się maksymalnie wpisywać w gusta klientów. A to musi oznaczać wszechstronną ofertę. I tak kupujący Renault może się zdecydować na jeden z 10 modeli, jeden z 21 wariantów mocy oraz jedną z 13 wersji wyposażenia.

Exit mobile version